"Страшно, дуже страшно" - мешканці Шалигинської громади на Сумщині розповіли про життя біля кордону з Росією

Фото: Суспільне Суми

Вже кілька місяців Шалигинська громада Сумської області перебуває під постійними обстрілами росіян. Знімальна група Суспільного відвідала прикордонні села громади, щоб дізнатися, як живують люди за кілька кілометрів від позицій росіян.

Житель Шалигиного Віктор Миколайович розповідає, що в селищі ледь не щодня чутно вибухи. "Я світло у хаті не включаю ні ввечері, ні зранку. Тільки стемніло - ліг і сплю. І зранку встаю, як тільки світати починає. А стріляють вони постійно. У мене сина вбило під Броварами, і тепер у мене нервовий стрес, їжджу у лікарню у Глухів", - говорить він.

Віктор Миколайович, мешканець Шалигиного

Молодь намагається виїхати з небезпечної зони. Людям старшого віку їхати нікуди, та і охочих залишати власні будинки не багато.

Фото: Суспільне Суми

В села завозять продукти, регулярно ходить автобус, швидка медична допомога виїжджає на виклики, говорить місцева мешканка Надія Василівна.

Надія Василівна, мешканка села Шалигине

"У магазинах все є. Ви знаєте, ціни не так, як були, але всі їдять, ніхто не голодує. Три рази вже давали гуманітарну допомогу. Може, комусь ще давали, я вже не приглядалась, може дітям", - розповіла вона.

Фото: Суспільне Суми

Жителька сусідньої Соснівки Мотря Кузьмівна розповідає, що по її селу окупанти гатили тричі. "В городи потрапило. Три рази стріляли. Але потім припинили, Дякувати Богу, поки немає.Страшно, дуже страшно. Ми і не думали дожити до того, що у мирний час жити у війні", - говорить вона.

Мотря Кузьмівна, мешканка Соснівки

Володимир мешкає на східній околиці сусіднього села Сваркове. Він розповідає, що звуки вибухів в селі чутно настільки часто, що місцеві вже звикли. "Бухкає там на болоті, але що і як - ми не в курсі. Головне, що снаряди сюди не летять", - говорить він.

Володимир, мешканець Сваркового

Шалигинська громада розташована в південно-східній частині Шосткинського району, на її території проживає близько 6,5 тисяч мешканців. Громада межує з Курською областю Російської Федерації

Автори: Олександр Соломко, Сергій Одарченко

Що відомо

  • 9 серпня росіяни відкривали вогонь і по околицях Шалигиного - всього 12 мінометних влучань.
  • Пошкоджені домівки, вибиті вікна та пожежа на території лісництва – такі результати чергових обстрілів росіянами прикордонної Шалигинської громади на Сумщині 20 липня.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!