Коронавірус не відміняли: які вакцини є на Черкащині і кому потрібна третя доза

Нині на Черкащині медики спостерігають тенденцію до збільшення кількості захворювань на коронавірус. Тому поряд із дотриманням протиепідемічних заходів важливою є вакцинація, розповіла під час брифінгу заступниця начальника ОВА Лариса Кошова.

За її словами, нині в області наявні два види вакцини: в достатній кількості наявні Pfizer (Comirnatі) та CoronaVac. Також невдовзі очікують постачання вакцини Janssen.

"Дітей 12 років теж щеплюють, вакциною Pfizer, двома дозами", — додала Лариса Кошова.

Також вона розповіла про додаткову дозу щеплення проти COVID-19:

"У людей, які мають тяжкі захворювання, імунітет міг не сформуватися належним чином. Тому вони можуть отримати додаткову дозу протягом 28-90 днів після другого щеплення. Якщо людина ма якесь серйозне захворювання і вагається щодо вакцинації додатковою дозою, вона має обов'язково звернутися до свого сімейного лікаря і отримати консультацію. Якщо лікар визначить, що вакцинація потрібна, він скеровує людину на щеплення до пункту вакцинації".

Додаткову дозу, додала медикиня, можна зробити тією ж вакциною, що і перші дві, або ж наявною у пункті щеплення. На термін дії ковід-сертифікату вона не впливає.

Також у черкащан є можливість зробити бустерну дозу, зазначила Лариса Кошова.

"З часом ефективність усіх вакцин поступово знижується. Відповідно, це впливає на появу нових штамів. Бустерні щеплення потрібні, аби цьому запобігти. В Україні бустерною дозою можуть вакцинуватися люди старше 18 років, які отримали два щеплення понад 6 місяців тому", — пояснила вона.

Бустерну дозу роблять вакциною Pfizer (Comirnaty), незалежно від того, якою робили дві попередні, додала Лариса Кошова.

Наразі є ще й таке поняття як друга бустерна доза. В Україні її дозволили усім людям віком від 60 років, а також людям від 18 років, які мають хронічні захворювання. Для неї знову ж таки використовують Pfizer. Її роблять з інтервалом не менш як 4 місяці після першої бустерної дози", — зазначила Лариса Кошова.

Читайте нас у Telegram: головні новини Черкащини та України

Дивіться нас на YouTube: найцікавіші новини Черкащини та України

Читайте також