На Тернопільщині провели трансплантацію нирки: що відомо про стан пацієнтки

Фото: Тернопільська обласна клінічна лікарня

У Тернопільській обласній клінічній лікарні провели трансплантацію нирки. Про це повідомив кардіохірург Володимир Мороз.

За його словами, 58-річна жінка з Тернопільського району перебувала в списку очікування на трансплантацію з травня цього року.

"Хворіє людина з 2016 року, коли перенесла хворобу гломерулонефрит. І з того часу її стан погіршувався. В принципі, все пройшло без ускладнень. Стан пацієнтки після операції задовільний, йде по плану".

На Тернопільщині провели трансплантацію нирки. Фото: Тернопільська обласна клінічна лікарня

За словами Володимира Мороза, пацієнка готується до виписки.

Генеральний директор обласної лікарні Василь Бліхар розповів, в Україні трансплантація нирок потрібна майже двом тисячам людей.

"У Тернопільській області на хронічному гемодіалізі знаходиться більше двохсот пацієнтів, а людей, які ще в додіалізному періоді й потребують трансплантації нирки, в рази більше. Тому це актуальна проблема. Ми почали з донорської, з трупної трансплантації, але є ще й другий момент – родинна трансплантація, тому ми не виключаємо, що ми цей процес будемо максимально інтенсифікувати".

Пацієнтка – 58-річна жителька Тернопільського району. Фото: Тернопільська обласна клінічна лікарня

Нагадаємо, це друга трансплантація, яку провели в Тернополі. Першою була трансплантація серця. Пацієнта вже виписали. Зараз він проходить реабілітацію.

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!