Художники відмовляються від матеріалів для творчості російського виробництва

Суспільне Тернопіль

Українські художники відмовляються від російських матеріалів для творчості та контенту країни-агресора. Вони записують відеозвернення та заохочують не купувати російське інших, висловлюючи таким чином власну громадянську позицію. А також шукають альтернативу серед вітчизняних та закордонних виробників.

Олена Моргун – абітурієнтка. Планує здобувати художню освіту. Дівчина закінчила мистецьку школу Тернопільського мистецького фахового коледжу ім. С. Крушельницької. Каже, раніше малювала російськими фарбами, бо вони дешевші.

Олена Моргун. Суспільне Тернопіль

З початком повномасштабної війни Олена вирішила повністю відмовитися від художніх матеріалів країни-агресора.

"Я познайомилась із багатьма абітурієнтами, які вступають цього року. У чаті, де я з ними списалася й помітила, що дуже багато людей відмовляються від російських фарб. Я зрозуміла, що я не одна, нас багато".

Олена каже, художники створили всеукраїнський чат, де обговорюють, як можна замінити російську продукцію. У цьому чаті й Марта та Аліна з Тернополя.

"Я хочу сказати, що проти Росії можна боротися багатьма способами. Я, до прикладу, відмовилася від російської фарби і від російських кольорових олівців", – каже Марта.

Марта та Аліна. Суспільне Тернопіль

"А я відмовилася використовувати російські канали на Ютубі для малювання", – розповіла Аліна.

Підтримала акцію й художниця Юля з Хмельницького.

"Вже 5 місяців від початку повномасштабної війни я відмовилась від російського контенту і російської продукції. Звісно, мені потрібно, щоб матеріали для роботи були якісні, але й щоб вони не підтримували ворога. Це найменше, що я можу зробити для своєї країни, але це важливо для нашої перемоги".

Юля з Хмельницького. Суспільне Тернопіль

Від фарб російського виробництва відмовилася також Ліза.

"Я зі Львова. Від початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну я повністю відмовилась від російської продукції, в тому числі й від фарб, які виготовлені в Росії".

Ліза зі Львова. Суспільне Тернопіль

Олена Моргун каже, часто російські бренди маскуються під іноземною алітерацією.

"Це все треба дивитися, шукати, перевіряти, щоб бути впевненим в тому, що ти не спонсоруєш окупантів. Тому, купуючи акварельні фарби, я вибрала нідерландські. Вони дорогі, але якісні. Ми проти спонсорства агресії. Ми відмовляємося від купівлі російських фарб для того, щоб не спонсорувати ворога".

Художники відмовляються від матеріалів російського виробництва. Суспільне Тернопіль

Крім цього, за словами дівчини, є українські відповідники, не гіршої якості. Коштують вони приблизно так само. Така ж думка у власника крамниці художніх матеріалів Ігоря Мочули.

"Мені дуже шкода, що той завод світовий, залишився в Росії. Не знаю, що ті росіяни думають, що в голові в них, що вони наробили взагалі".

Ігор Мочула. Суспільне Тернопіль

Тернопільський художник Рустам Давлетов займається живописом майже 10 років. Він відмовився від купівлі не лише російських, а й білоруських матеріалів для творчості.

"У нас в Україні вже досить розвинутий ринок художніх матеріалів. Критичної ситуації немає. Тобто нема такого, що ми залишилися без нічого. Альтернатива є – краща, гірша, але є. Тобто, є з чого вибирати".

Рустам Давлетов. Суспільне Тернопіль

Читайте також

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!