Lufthansa не використовуватиме повітряний простір РФ щонайменше до березня 2023-го

Фото: AP

Німецька авіакомпанія Lufthansa заявила про те, що не планує використовувати повітряний простір Росії щонайменше до 25 березня 2023 року через збройну агресію РФ проти України.

Про це повідомляється у заяві компанії.

"Lufthansa не використовуватиме повітряний простір Росії до 25 березня 2023 року у зв'язку з поточною нормативно-правовою ситуацією. З цієї причини всі рейси Lufthansa до Росії та Росії протягом цього періоду мають бути скасовані", — йдеться у повідомленні.

У компанії зазначили, що уважно стежать за розвитком ситуації та підтримують тісні контакти з національною та міжнародною владою. Німецький авіаперевізник також продовжує припинення авіасполучення з Україною до цієї ж дати.

Після початку вторгнення Росії в Україну Євросоюз, Велика Британія та інші країни припинили польоти російських авіакомпаній у своєму повітряному просторі. Заборона торкнулася всіх літаків, зокрема приватних бізнес-джетів.

У відповідь Росія заборонила польоти над своєю територією літакам із 37 країн: 28 країн – членів ЄС, а також Албанії, Британії, Канади, Норвегії, Швейцарії та деяких інших держав.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Міністерство закордонних справ Естонії готує пропозицію до Європейського союзу про припинення видачі шенгенських віз росіянам. При цьому прем’єр-міністерка Естонії Кая Каллас закликала повністю припинити видавати туристичні візи росіянам на поїздки до ЄС.
  • У Фінляндії триває дискусія щодо обмеження видачі туристичних віз росіянам, оскільки "громадян дратує, що вони продовжують їхати до Фінляндії і Європи в той час, як Росія перебуває в стані війни з Україною". Гельсінкі розглядають можливість обмеження видачі туристичних віз, зокрема, шляхом обмежень в прийомі заяв і частіших відмовах, пише фінське видання Helsingin Sanomat.
  • Водночас Європейський союз не зможе запровадити повну заборону на видачу віз громадянам Російської Федерації, оскільки такий крок не відповідає візовій політиці ЄС, і "завжди має бути можливість надавати їх певним групам". Про це повідомило фінське видання Helsingin Sanomat із посиланням на відповідь Єврокомісії на їхній запит.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу