У Кропивницькому триває опитування щодо зміни символіки міста. Що кажуть містяни

фото Кропивницької міськради

У Кропивницькому тиждень триває ініційоване міською радою опитування щодо зміни герба і прапора обласного центру. Прапор, герб і малий герб Кропивницького затверджені рішенням міської ради 28 лютого 1996 року.

Їх розробив заслужений архітектор України Віталій Кривенко, який помер два роки тому, розказав керівник обласного відділення Українського геральдичного товариства Олександр Чорний.

"Ключове, що було вкладено у малий і великий герби – кольори, які були запозичені з попередньої символіки, це – червоний, чорний і жовтий. І другий момент, використана центральна фігура – обриси фортеці, яка дала початок нашому місту. Золоте поле, на якому накладені вилоподібний хрест, обернений ріжками донизу, що символізує три річки, які зливаються у межах міста – Інгул, Сугоклія і Бьянка. І зверху на них накладені обриси фортеці, і в обрисах якої стоїть вензель святої Єлисавети".

Предметом дискусії геральдистів та істориків, зі слів Олександра Чорного, стало те, чи мала свята Єлисавета вензелі – це пов'язані між собою в малюнок початкові літери власних імен. Чи це вензелі російської імператриці Єлизавети, і на чию честь у 1775 році назвали місто.

"Жоден святий не мав свого вензеля, тому що вони за життя не були святими. Інший момент, геральдика це все-таки символізм, і відповідно символізм цей має бути закомпонований цілісно, і оцей герб має читатися".

Свою думку щодо зміни герба і прапора кропивничани можуть написати, заповнивши Google-форму на офіційному вебсайті Кропивницької міської ради у розділі "Символіка міста" або на платформі E-Dem.

За зміну кропивничанка Олена Чабан. "Хай буде патріотичним. Ми зараз так налаштовані, що хай буде патріотичний".

Перейменування не на часі, вважає 82- річна кропивничанка Тамара Леонідова.

"Мої предки будували Єлисаветград. Дідусь мій служив на кораблі "Георгій Потьомкін”. Нині триває війна, на це треба багато грошей. Тому їх краще спрямувати на Збройні сили України, ніж зараз міняти".

Опитування триватиме по 16 серпня. Результати оприлюднять 19. Його організували, щоб вивчити думку кропивничан, сказала начальниця відділу комунікацій з громадськістю міськради Оксана Горбенко. За тиждень проголосували 19 людей. Більше інформації, хто далі буде вирішувати міняти герб і прапор міста, сказала, нададуть після опитування.

Читайте також

  • Перейменування вулиць у Кропивницькому. Як можна висловити свою думку
  • У Кропивницькому затвердили єдині вимоги для адресних табличок
  • У Кропивницькому перейменують 200 вулиць
  • Терміново вносити зміни в документи через перейменування вулиць не потрібно – юристи Кропивницької міськради
  • У Кропивницькому розповідатимуть про тих, на честь кого названі вулиці. Почнуть з військових
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!