Грант у розмірі 4,5 млрд доларів від США піде на пенсії та соцвиплати українцям — Гетманцев

Голова парламентського комітету з питань оподаткування Данило Гетманцев, фото: УНІАН

Кошти виділені Світовим банком на фінансову підтримку України надійдуть через багатосторонній цільовий донорський фонд "Підтримка державних видатків для забезпечення стійкого державного управління в Україні" та будуть спрямовані на нагальні соціальні потреби населення.

Про це повідомив народний депутат фракції "Слуга народу", голова комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, секретар Національної ради відновлення України від наслідків війни Данило Гетманцев.

Він уточнив, що фінансування буде спрямовано на виплату:

  • пенсій;
  • субсидій на оплату ЖК-послуг;
  • соціальної допомоги вразливим верствам населення (малозабезпеченим сім’ям, дітям з інвалідністю, внутрішньо переміщеним особам тощо);
  • підтримку програм державних медичних гарантій та інші видатки.

8 серпня Світовий банк (СБ) оголосив про виділення 4,5 млрд доларів на підтримку України. У СБ зазначили, що ці кошти доповнюють фінансування інвестиційного проєкту (IPF) у розмірі 1,49 мільярда доларів, затверджене в червні 2022 року. На сьогодні Світовий банк мобілізував майже 13 мільярдів доларів на надзвичайне фінансування, включаючи зобов'язання та обіцянки донорів, для підтримки надання основних державних послуг та допомоги у пом'якшенні широкомасштабних економічних наслідків війни.

Що відомо

  • Європейський Союз спрямував Україні 1 млрд євро виняткової макрофінансової допомоги. Перший транш у 500 млн євро був зарахований на рахунок НБУ 1 серпня.
  • Раніше Європейський інвестиційний банк (ЄІБ) виділив Україні 1,59 мільярда євро фінансової допомоги від Євросоюзу. Як повідомляється у пресрелізі, оприлюдненому на сайті ЄІБ, допомога підкріплюється гарантіями з бюджету ЄС, при цьому 1,05 мільярда євро із загальної суми будуть надані негайно.
  • Україна отримала 1,7 мільярда доларів грантової допомоги від Цільового фонду Світового банку та Агентства США з міжнародного розвитку.
  • 3 липня прем’єр-міністр Денис Шмигаль повідомив, що Україна домовилась зі своїми західними партнерами про підтримку на загальну суму у 29 мільярдів доларів.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 167. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!