Бої за Маріуполь та евакуація з-під обстрілів. Історія прикордонника та його собаки

Суспільне Львів

Прикордонник Олексій Єршов та його бойова помічниця лабрадор Кора повернулися на службу. Зараз вони працюють в прикордонному підрозділі на Львівщині. Чоловік з собакою не бачилися чотири місяці, відколи Олексій отримав поранення у боях за Маріуполь, а Кору евакуювали з-під обстрілів. Про війну, поранення та зустріч з Корою Олексій Єршов розповів Суспільному.

Перед початком повномасштабного вторгнення Олексій Єршов та собака Кора служили у прикордонному загоні на Донеччині. Чоловік брав участь у боях проти військ РФ з перших днів війни.

"Перший час ми перебували на заводі "Азовмаш" і згодом брали участь в міських боях разом із азовцями та нацгвардійцями", — каже Олексій Єршов.

Олексій Єршов. Суспільне Львів

Чоловік каже, собаку з собою на бойові завдання не брав.

"З собою на позиції точно ні, буде заважати або видавати позицію. Тому, хто залишив собак вдома, а хто — у родичів", — каже прикордонник

Лабрадор Кора. Суспільне Львів

В одному з боїв Олексій Єршов отримав поранення.

"Обороняли місто і одного ранку ми змінювали позиції і потрапили під кулеметний вогонь. Я отримав поранення правого стегна і двох пальців. Потрапив в польовий госпіталь "Азову", — каже чоловік.

Пораненого Олексія з Маріуполя евакуювали гелікоптером. Йому зробили дві операції. Собаку вивезла з-під обстрілів дружина прикордонника. Тиждень тому, після реабілітації, яка тривала чотири місяці, чоловік зустрівся з Корою.

"Вона спочатку, напевно, думала, що господаря вже немає, скажімо так, плакала", — каже прикордонник.

Після кількамісячної перерви Кора знову відновила тренування.

"Кора навчена шукати наркотичні речовини в багажі, транспорті, в приміщеннях. Зараз будемо тренування проводити з відновлення навичок", — каже Олексій Єршов.

Олексій Єршов з Корою. Суспільне Львів

Зараз Олексій і Кора служать в одному з львівських прикордонних підрозділів.

Читайте також: У Львові влаштували фотосесію для переселенців з котами