Польща засудила атаки російських військових на Запорізьку АЕС

Запорізька АЕС 8 серпня 2022 року, фото: AP

Міністерство закордонних справ Польщі рішуче засуджує агресію Росії проти українських ядерних установок, зокрема проти Запорізької АЕС.

"Ці дії є серйозним і кричущим порушенням правил ядерної безпеки. Росія повинна негайно припинити окупацію Запорізької атомної електростанції та вивести свою військову техніку", — сказано в заяві відомства у Twitter.

Раніше в ООН також засудили напади росіян на атомну станцію та назвали такі дії "самогубством". Генеральний секретар ООН виступив із вимогою надати міжнародним інспекторам доступ до Запорізької атомної електростанції.

Що відомо

  • 4 березня російські війська захопили Енергодар — місто, в якому розташована станція, а її саму — обстріляли. Бої біля АЕС точились кілька годин, за цей час окупанти кілька разів влучили в один із реакторів. Тоді спалахнув тренувальний центр станції. Пожежу ліквідували. З того часу Запорізька АЕС контролюється російською армією та представниками "Росатому". За інформацією НАЕК "Енергоатом" на території ЗАЕС перебувають близько 500 російських солдатів.
  • Водночас станом на 26 липня у тимчасово окупованому Енергодарі наразі перебувають близько 10 тисяч працівників Запорізької АЕС.
  • 21 липня стало відомо, що російські окупанти розмістили військову техніку, вибухівку та зброю вже в машинній залі енергоблока АЕС.
  • Президент "Енергоатому" Петро Котін після цього зазначив, що через техніку окупантів, що розміщена в машинному залі першого енергоблоку атомної станції, може статися пожежа.
  • 3 серпня генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі заявив, що Запорізька атомна електростанція повністю вийшла з-під контролю агенції, принципи ядерної безпеки на станції порушені. Він закликав Росію та Україну якнайшвидше сприяти відвідуванню комплексу спостерігачами МАГАТЕ.
  • 5 серпня російські військові влаштували обстріли біля промислового майданчика ЗАЕС. Також вони обстрілюють житлові квартали з метою чергової провокації.
  • Після обстрілу в Енергоатомі заявили, що станція працює з ризиком порушення норм радіаційної та пожежної безпеки.
  • Президент Зеленський обговорив ситуацію на ЗАЕС з головою Євроради Шарлем Мішелем та закликав запровадити санкції проти російської атомної галузі і ядерного палива.
  • Станом на 8 серпня Росія відкрито шантажує увесь світ, заявляючи про мінування Запорізької АЕС та готовність її підірвати.

Читайте також

МОЗ надало рекомендації на випадок радіаційної аварії

"Не здамся, поки місія не відбудеться": керівник МАГАТЕ заявив, що домагатиметься інспекції Запорізької АЕС

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!