Мирні переговори можуть призвести до "зростання апетитів" Росії — Подоляк

Радник голови Офісу президента Михайло Подоляк. Фото УНІАН

У разі, якщо Україна в нинішніх умовах погодиться на переговори з Росією, та намагатиметься закріпити за собою українські території, окуповані після 24 лютого.

Про це заявив радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у коментарі іспанському виданню El País.

"Для України вкрай важливо закріпити за собою повернені під контроль території. Для України дискусія в цих умовах неможлива. Якщо переговори відбудуться сьогодні, Росія захоче закріпити за собою окуповані території, Херсонську, Запорізьку, Донецьку, Луганську області. Це означатиме, що апетити Росії зростуть, і за певний час ми отримаємо продовження війни", — заявив посадовець.

За його словами, відтак агресивність Росії лише зростатиме.

"Європа дорого заплатить за це падінням якості життя. Якщо Європа хоче відновити довоєнну Україну, необхідно, щоб ми тактично вигнали Росію з її території та щоб вона трансформувала свою нинішню агресивну політичну систему. Тільки тоді Європа зможе повернутися до мирного життя", — зазначив політик.

Якщо ж після вторгнення Росії до України залишиться будь-який осередок напруження, війна не закінчиться, і Москва влаштовуватиме провокації на інших територіях.

"Якщо Росія не програє, вона продовжуватиме провокувати Європу в таких анклавах, як Придністров'я, Грузія та Північний Казахстан", — підсумував Подоляк.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Інститут вивчення війни (ISW) повідомив, що російська адміністрація може пришвидшити підготовку до проведення псевдореферендумів щодо анексії українських регіонів. При цьому очікується, що окупанти можуть влаштувати поквартирний обхід мешканців тимчасово окупованих територій.
  • Начальник Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай заявив, що на Луганщині окупанти змушують людей йти на референдум.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 166. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу