Керівництво РФ має нести юридичну відповідальність за геноцид в Україні — МЗС Естонії

Ексгумація тіл у Бучі / Фото: Суспільне

Вище політичне та військове керівництво Росії, у тому числі президент країни Володимир Путін, мають нести юридичну відповідальність за агресію в Україні та геноцид її населення.

Про це заявив міністр закордонних справ Естонії Урмас Рейнсалу, інформує ERR.

Як пояснив посадовець, під час зустрічі з президентом Володимиром Зеленським, прем’єром Денисом Шмигалем та міністром закордонних справ Дмитром Кулебою вдалося домовитись про те, що Естонія допоможе Україні укласти міжнародну угоду щодо не лише військової, але і юридичної відповідальності керівництва Росії за агресію проти України.

"Це означає велику співпрацю на рівні країн, громадської думки, юристів та осіб, які ухвалюють рішення, це вимагає досягнення міжнародних домовленостей. В Україні підготовлено певні проєкти домовленостей. Ми підтримаємо це", — сказав Рейнсалу.

За його словами, інше питання полягає в тому, чи можна якимось чином покарати найвище керівництво РФ, наприклад президента Путіна.

"Але зрозуміло, що дипломатична недоторканність глави держави не поширюється на винних у геноциді. Людству потрібний новий Нюрнберг", — підкреслив посадовець.

Як вважає Рейнсалу, необхідно дати зрозуміти країнам, які хочуть якнайшвидше повернутися до нормальних відносин з Росією та Путіним, що це не нормальна ситуація, коли відносини можна швидко нормалізувати.

"Йдеться про геноцид, і спілкування на звичайному високому рівні з політиками, які здійснюють геноцид, не може бути новою нормою. Ось чому потрібна концепція юридичної відповідальності, вона повинна оформляти наші відносини чи відсутність відносин із Росією", — наголосив міністр.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 166. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!