У Сумах пропонують змінити назви 184 топонімів та ще 33 – у старостинських округах

Фото: Суспільне Суми

Замінити вулицю Дарвіна на Байрона, а 20 років Перемоги – на Сумської артбригади. Такі пропозиції робочої групи, яка три місяці працювала у Сумах над тим, аби визначити список вулиць провулків та скверів, які необхідно перейменувати у Сумах. Всього у переліку 184 топоніми у Сумах та 33 - у старостинських округах.

Проспект Перемоги або Звитяги - так пропонує перейменувати проспект Курський робоча група. Більше десятка років на проспекті проживає сумчанка Юлія. Говорить,що зміна назви - необхідна.

"Проспект Курський у нас асоціюється з назвою міста, і дуже негативні відносини з ними. Я думаю, краще буде Перемоги, воно дуже актуально і краще звучить і дуже ми цього чекаємо", - говорить жінка.

Суспільне Суми

"Можна і Шухевича і кого хочеш, яка різниця. Втратили всі зв’язки, як громада постановить, так хай і буде", - вважає сумчанин Сергій.

Фото: Суспільне Суми

Робоча група над списком вулиць, проспектів та провулків працювала три місяці. За цей час визначили топоніми, які потребують заміни, зібрали пропозиції містян та надали пропозиції, на які саме назви можна їх замінити.

Від містян надійшло 129 анкет із пропозиціями, їх, говорить член робочої групи Максим Корнієнко, усі враховували. Шляхом голосування визначили рейтинг, розмістили вулиці за пріоритетністю – магістральні, центральні вулиці, та ті, що на околиці.

"Визначили також принцип, що магістральні крупні вулиці ми називаємо не іменними назвами, не присвоюємо ім’я лише однієї особи, а тут вони мають нести якийсь узагальнюючий посил, який об’єднує звитягу всього українського народу чи певних якихось соціальних груп", - сказав Корнієнко.

Перелік вулиць, які пропонуються для перейменування, опублікований на сайті Сумської міськради. Загалом в обласному центрі та старостинських округах пропонується змінити 217 назв.

Відтак вулицю Пушкіна можуть перейменувати на Українського відродження або Берестовську, Прокоф'єва – на Соборності України, а 20 років Перемоги може стати Сумської артбригади. Під час роботи, говорить член робочої групи, кандидат історичних наук, Григорій Стариков, на деякі топоніми фахівці мали різні погляди, тож доводилось поступатись. Рішення приймали більшістю.

Читайте також: "Задача не в тому, щоб помститися минулому": експертка Мінкульту прокоментувала дерусифікацію у Києві

"Взяти того ж Чарльза Дарвіна – людина, чиї життєві напрацювання в радянський час були спотворені, вони абсолютно не мають теорії еволюції або дарвінізм, що в Радянському Союзі пропагувався, він абсолютно до праці Дарвіна не має жодного відношення. Він ніколи не говорив, що людина пішла від мавпи. Коли дійшли вже до точки, коли треба приймати рішення, тоді вже треба було поступатись. Ну замість Дарвіна, хоч Байрона запропонували", - розповів Стариков.

Фото: Суспільне Суми

Узагальнені пропозиції робочої групи передані міському голові. Остаточне рішення щодо перейменування має ухвалювати міська рада. Якими будуть наступні кроки, члени робочої групи точно не знають, сказав Андрій Моша. "Це можуть бути якісь загальні міські громадські слухання, можуть бути слухання по якійсь вулиці, по якомусь там іншому принципу. Коли буде про це відомо, ми обов’язково про це повідомимо", - додав він.

Сам процес перейменування ж не можна відкладати на потім, говорить Григорій Стариков, аби не мати нічого спільного у міському просторі з державою, яка напала на Україну.

Суспільне Суми

"Хто хоче мати щось спільне з ґвалтівником, вбивцею, бандитом? Ніхто не хоче, цього треба позбавлятися і тут є така певна хитринка, виходять і кажуть – чим завинив Лев Толстой або Достоєвський? Та нічим вони не завинили, але вони є все одно маркерами російської культури і, з іншого боку їхні книжки ніхто не пропонує палити, як це робили у Радянському Союзі, гітлерівській Німеччині. Але з міського простору все, що пов’язано з державою-терористом, бандитом, має вийти. І чим раніше, тим краще", - вважає Григорій Стариков.

Що відомо

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!