Будинки з сонячними батареями: у селі на Буковині облаштовують модульне містечко для переселенців

Суспільне Чернівці

У Вижницькій громаді Чернівецької області облаштовують модульні будинки для переселенців. Це одномодульні помешкання з приблизною площею 20 квадратних метрів.

Це передає кореспондентка Суспільного з місця будівництва.

Наразі розмістили два будинки, ще один – добудовують. Впродовж тижня до помешкань планують провести мережі та поставити меблі. Після цього в будинки зможуть заїхати люди.

В одному помешканні мають розмістити душ з вбиральнею, кухню та спальню. На будинки можна встановити сонячні батареї.

Інші будинки планують утеплювати технічною коноплею – це більш екологічно та економно, каже директор будівельної компанії Simple Dim Олександр Кошовий.

Вхід до одного з модульних будиночків. Суспільне Чернівці

Всього у селі Чорногузи планують встановити понад двісті будиночків. Одна модульна оселя коштує приблизно 18 тисяч доларів. Також планують облаштувати територію навколо.

Гроші на це виділили інвестори з Японії та підприємці. Для модульного містечка Вижницька громада виділила 4 гектари території. Переселенці зможуть жити там безкоштовно впродовж двох років.

Помешкання всередині. Суспільне Чернівці

У громаді мають вирішити, кого заселятимуть першочергово. Спершу планують надавати житло жінкам з дітьми та родинам військових. Про це Суспільному сказав директор благодійного фонду Relocation.UA Єгор Недашківський.

Модульне містечко будує підприємство, яке переїхало на Вижниччину з Київської області. Також до проєкту долучились компанії, які займаються освітленням, утепленням та виробництвом меблів.

Читайте також

У літньому таборі на Буковині живуть діти-переселенці з Миколаєва. На зиму для них будують нове приміщення

У Чернівцях облаштовують простір для матерів з дітьми з інших регіонів

Читайте Суспільне Чернівці у Telegram: головні новини

Станьте частиною Суспільне Чернівці: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи села. Пишіть нам на пошту редакції новин: infred.nov@gmail.com.