67 евакуйованих собак. Львів’ян закликають брати тварин на прогулянки

Фото: Суспільне Львів

У львівській Домівці врятованих тварин зараз проживає 67 собак, яких евакуювали з Харкова, Чернігова, Миколаєва, Бородянки та інших міст. Більшість з них і до цього проживали у притулках. Деяких – покинули господарі, рятуючись від війни. Про це Суспільному розповіла волонтерка Альона Барабанова.

Здебільшого, всі тварини перебували у стресі і мали поганий стан здоров’я. Волонтери допомагають їм відновитися та запрошують усіх охочих, щоб вигулювали собак. Це допомагає тваринам соціалізуватися та швидше відновлювати сили.

"Частина з них справді була домашніми. Їх на початку війни власники поздавали в притулки і, відповідно, вони потрапили вже до нас. Хворі реально всі собаки, які потрапляють до нас. У них це розвивається і на фоні стресу, і на фоні дороги, на фоні тих умов, в яких вони до нас їдуть", – розповідає волонтерка Альона Барабанова.

Оскільки собаки більшу частину часу перебувають у клітках, прогулянки для них є необхідними. Дмитро вигулює собак від березня. Каже, щоразу намагається брати різних тварин на прогулянку.

"Я з ним гуляю другий раз. Це мій тезка – Діма з Харкова. Я дуже люблю тварин просто. І вдома маю кота, якого так само з вулиці підібрав. І як маю вільний час, то ходжу допомагаю вигулювати", – розвідає львів’янин Дмитро Ухман.

Львів’янин Дмитро взяв на прогулянку свого тезку – собаку із кличкою "Дмитро". Фото: Суспільне Львів

Волонтери кажуть, що прогулянки з собаками допомагають їм швидше соціалізуватися, а людям – відновити психоемоційний стан.

"По-перше, вигул необхідний, бо це є біологічна потреба тварини – рухатися, ходити, гуляти. І така, як соціалізація. Тварина відчуває, що вона потрібна. Тварина ходить, в неї немає проблем з лапками. І це дуже важливо", – пояснює зоозахисниця Андріана Байло.

Усі охочі можуть прийти у Домівку врятованих тварин, аби погуляти з собаками. Тварин дозволяють вигулювати вранці та увечері.

Читайте також: Львівський притулок приймає покинутих під час евакуації тварин