У Києві попрощалися з загиблим Глібом Бабічем

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

У Києві у Михайлівському Золотоверхому соборі відбулася церемонія прощання з загиблим військовим і поетом Глібом Бабічем. Він загинув 28 липня у бою проти збройних сил Росії.

Попрощатися з Глібом Бабічем прийшли десятки людей: рідні, друзі, побратими. Про це повідомляє кореспондентка Суспільного.

На церемонію прощання з Глібом Бабічем прийшли рідні, друзі, побратими. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

Після відспівування у Михайлівському Золотоверхому соборі, віддати шану Глібу Бабічу могли всі охочі на Михайлівській площі.

Донька загиблого поетеса Дарка Бабіч зачитала вірша у пам'ять про батька. Вона також пригадала, як в дитинстві підказувала батькові слова його ж віршів, які той часто забував.

Донька загиблого на війні Гліба Бабича поетеса Дарка Бабіч на церемонії прощання з батьком на Михайлівській площі. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

"Коли я була маленька, мені доводилось йому завжди підказувати. Я сиділа поруч з гітарою і підказувала йому його власні слова. Але у нас був класний тандем. Ми маємо перемогти і це буде найкращою шаною для мого батька", — сказала Дарка Бабіч.

П'ятий президент Петро Порошенко разом з дружиною прийшли віддати шану Глібу Бабічу. Фото: Анна Хорошун / Суспільне

"Ми розуміємо, що Гліб не помер, Гліб в кожному з нас. Це той приклад людини, яка пожертвувала собою заради нас усіх. Він достатньо вже зробив, він міг зайняти місце у штабі. Але він знаходився зі мною в полях до останнього. Спав в машинах і виносив всі труднощі. Гліб для мене став прикладом тієї людини, яка зробила свій вибір, надихнула мене", — розповів побратим Гліба Бабіча Дмитро.

Фото: Анна Хорошун / Суспільне

Прийшов на церемонію прощання і військовослужбовець Михайло Процаков. Він розповів, що не був близько знайомий з Глібом Бабичем, зустрічалися і спілкувалися на творчих вечорах.

"Для мене Гліб, не знаю як сказати, ми втрачаємо найкращих. І це один з них. І цей талант, який ми втратили, втратили в тому сенсі, що більше віршів не буде, більше пісень не буде. Залишаться ті, що він зробив. Це дуже боляче, це дуже велика втрата. І я вважаю, що це все збільшує ціну, вартість нашої майбутньої перемоги. Вона повинна обов'язково бути", — сказав Михайло Процаков.

Що відомо

Гліб Бабіч — учасник громадської організації "Справа громад", військовий, поет, автор пісень, учасник АТО/ООС, до 2019 року був прапорщиком 10 окремої гірсько-штурмової бригади. Чоловік народився 2 березня 1969 року у Миколаєві.

Боєць пройшов п'ять років війни та шість бойових ротацій. Гліб Бабіч мав псевдо Лєнтяй.

Перші вірші написав у 10-річному віці. На вірші Гліба Бабича написані пісні, музику до яких створювали як сам автор, так і професійні композитори. Під час служби у 10 гірсько-штурмовій бригаді Гліб Бабич написав їхній гімн "Подай зброю мені, брате", який виконав український рок-гурт "Kozak System". У 2014 з'явилася у його доробку пісня "Мольфар", яку у 2022 році теж випустив гурт "Kozak System".

Поет написав понад 500 віршів. У 2021 році чоловік видав книжку віршів — "Вірші та пісні". Бабіч очолював волонтерську ініціативу "Res_Publica. Брати по зброї".

Читайте також

На війні загинув командир взводу коломийської "десятки", поет Гліб Бабіч: яким його пам'ятатимуть

Вторгнення Росії в Україну, день 163. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!