У Туреччині завершили перевіряти судно, яке прийматиме зерно з України

Фото: Міноборони Туреччини

У Туреччині команда спільного координаційного центру завершила перевіряти порожнє судно під прапором Барбадосу, яке має приймати зерно з порту "Чорноморськ Україна".

"Команда спільного координаційного центру завершила перевірку порожнього судна FULMAR S під прапором Барбадосу, яке прийматиме зерно з порту "Чорноморськ Україна", — повідомили в Міністерстві національної оборони Туреччини.

Заступник міністра інфраструктури України Мустафа Найєм повідомив, що 4 серпня з портів Великої Одеси вирушив перший караван суден з українською продукцією. За його словами, на борту трьох балкерів NAVI STAR, ROJEN та POLARNET 57 тисяч тонн української кукурудзи, яка прямує до Туреччини, Великої Британії та Ірландії.

Що відомо

  • 22 липня у Стамбулі Україна, Туреччина та ООН підписали угоду, яка стосується розблокування портів та вивезення українського зерна. Дзеркальну угоду з Туреччиною та ООН також підписала Росія.
  • 23 липня росіяни атакували Одеський морський торговий порт крилатими ракетами типу "Калібр". У ньому знаходилось зерно, яке мали відправити на експорт
  • Через морські коридори з трьох портів Одещини планують вивозити три мільйони тонн української агропродукції щомісяця.
  • Перше судно Razoni з розблокованим українським зерном вирушило 1 серпня з Одеського порту до ліванського порту Триполі. На борту суховантажника, що рухатиметься коридором безпеки, 26 тисяч тонн української кукурудзи.
  • Генеральний секретар ООН Антоніу Гутерреш привітав вихід з Одеського порту судна із вантажем кукурудзи, зазначивши, що відновити експорт української агропродукції вдалося завдяки зусиллям координаційного центру, створеного за участі ООН.
  • Увечері 2 серпня Razoni прибув до Стамбула, а далі продовжить свій шлях до порту Триполі у Лівані.

Читайте також

"Ми все одно остерігаємося провокацій" — очільник аграрної конфедерації про початок вивозу зерна з портів України

Вихід з українського порту судна з зерном став кроком до подолання глобальної кризи — Єврокомісія

Висновки робити зарано, але є позитивний сигнал: Зеленський прокоментував перший комерційний рейс із порту Одеси

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!