Вбивають рибу і перешкоджають туризму: Карибське море "задихається" від водоростей

Морські водорості покривають узбережжя Атлантичного океану в затоці Фрігейт біля островів Сент-Кітс і Невіс, 3 серпня 2022 року. Фото: Associated Press

Узбережжя Карибського моря від Пуерто-Рико до Барбадосу "задихається" від рекордної кількості бурих водоростей, через які гине риба і під загрозою опинився туристичний сезон. Про це повідомляє агентство AP.

Зазначається, що за даними лабораторії оптичної океанографії Університету Південної Флориди, в червні Атлантичний океан вкрило рекордні 24 млн тонн саргасумаСаргассум, саргас чи "морський виноград" - рід морських бурих водоростей. Відірвавшись від дна водорості утворюють так звані слані, які вільно плавають і не розмножуються.Поширені у теплих водах Світового океану. Таломи утворюють так звані "саргасові моря", або "океанічні луки", які ускладнюють рух кораблів. Найвідомішим із таких морів є Саргасове море в Атлантичному океані., що на 20% більше, ніж у 2018 році. І надзвичайно велика кількість бурих водоростей потрапила до Карибського моря.

Рваний килим рослинності нещодавно оточив популярний серед туристів безлюдний острів неподалік французької карибської території Сен-Мартен, що змусило чиновників призупинити поромне сполучення і скасувати тури на байдарках та сноркелінгу. Зазвичай прозорі бірюзові води навколо острова Пінель перетворилися на колючу жовтувато-коричневу юшку.

На острові Юніон, який є частиною Сент-Вінсента та Гренадін, нашестя морських водоростей змусило деякі курорти закритися на строк до п'яти місяців.

Маси саргасуму також задушили рибну промисловість Карибського басейну. Він ушкоджує човнові двигуни та рибальські снасті, не дозволяє рибалкам дістатися своїх суден і рибальських угідь і призводить до зниження кількості виловленої риби. Особливо сильно постраждав Барбадос, де пляжі усіяні червонувато-коричневими водоростями.

Французький острів Гваделупа наприкінці липня оголосив попередження про шкоду здоров'ю. Через гниття величезних заростей водоростей виділяється сірководень, який може вплинути на людей із проблемами дихання, такими як астма.

Вчені поки що не знають, що зумовило появу такої значної кількості водоростей, але за даними ООН, цьому могло сприяти підвищення рівня світового океану, викликаного змінами клімату, а також масове використання добрив та злив у океан стічних вод, які живлять водорості.

Зазначається, що саргасум в помірних кількостях допомагає очищати воду і поглинати вуглекислий газ і є ключовою частиною довкілля риб, черепах, креветок, крабів та інших істот. Він також використовується у добривах, харчові продукти, біопаливі, будівельних матеріалах та лікарських препаратах.

Однак навала водоростей має серйозний вплив на довкілля, оскільки процес гниття змінює температуру води і баланс pH і призводять до скорочення інших водоростей, коралів і губок, вбиває рибу та черепах, які перебувають не межі вимирання. Деякі тварини вмирають у морі, заплутавшись у водоростях або не можуть відкласти яйця через скупчення водоростей березі.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!