Більшість німців прагнуть енергетичної незалежності від РФ — Deutsche Welle

Фото: Unsplash / Christian Wiediger

Більш як дві третини мешканців Німеччини вважають, що їхня країна має позбутись енергетичної залежності від Росії.

Як повідомляє Deutsche Welle, про це свідчать результати соціологічного опитування Deutschlandtrend, оприлюдненого 4 серпня.

"Найбільше за енергонезалежність від РФ ратують прихильники німецької партії "зелених" — 95 відсотків. Серед виборців СДПНСоціал-демократична партія Німеччини ця частка становить 81 відсоток, серед прихильників ХДС/ХССХристиянсько-демократичний союз/Християнсько-соціальний союз — 75 відсотків, у прихильників ВДПВільна демократична партія – 73 відсотки", — йдеться у повідомленні.

При цьому лише у тих, хто голосує за правопопулістську партію "Альтернатива для Німеччини", спостерігається інший баланс, зазначає видання.

"Лише 32 відсотки з них вважає досягнення енергетичної незалежності від Росії правильною метою, тоді як 64 відсотки впевнені у зворотному", — повідомляється у дописі.

На заході Німеччини енергетичну незалежність від РФ підтримує помітно більший відсоток населення, ніж на сході країни — 76 відсотків проти 54. Водночас загалом більшість мешканців країни підтримують цю ініціативу, підкреслюють соціологи.

Водночас лише 39% німців переконані, що Німеччина постачає Україні достатньо зброї.

"У червні така думка зустрічалася на 3 відсоткові пункти частіше. При цьому 32 відсотки опитаних (+9 в.п., у порівнянні з червнем) вважають, що постачання Києву озброєнь зайшли надто далеко, і лише 23 відсотки (-6 в.п.) заявили, що їх можна було б збільшити", — пише видання.

Окрім того, 37% німців вважають, що санкції, запроваджені проти Росії, є недостатніми.

"Щодо санкцій, введених проти РФ, то їх досі вважають недостатніми 37% німців, хоча ця частка і знижується – у червні був 41 відсоток. 34 відсотки думають, що санкцій зараз стільки, скільки потрібно (прихильників такої точки зору поменшало на 3 п.п.), і 21 відсоток мешканців ФРН впевнені, що санкційна війна зайшла вже надто далеко (+6 відсоткових пунктів)", — зазначає DW.

З огляду на такі дані, журналісти вважають, що мешканці Німеччини дещо охолонули до ідеї підтримки України у війні з РФ. Попри це, переважна більшість вважають за необхідне підтримувати Україну й надалі.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 162. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!