У Кропивницькому школяр грає в шахи, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ

Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому дев’ятирічний Тимур Пилипенко грає в шахи, щоб зібрати гроші на потреби Збройних Сил України. Розповів Суспільному, мріє зібрати п'ять тисяч на байрактар.

Тимур Пилипенко переселенець, приїхав з родиною у Кропивницький з Маріуполя.

"Виїхали ми 17 березня, під обстрілами, під авіацією, це був великий ризик, але залишатися в місті було ще більш ризиковано. Будинок наш непридатний для життя, було багато влучань, через це він практично увесь горів та не підлягає ремонту", – розповіла мама хлопця Ірина Жмудь.

Грати в шати Тимур вчиться із семи років. Розповів, нині має другий розряд. "Найскладніше у грі – це думати, якщо ти просто ходитимеш, то нічого не вийде. Треба розраховувати подальші ходи. Тому що шахи – це інтелектуальна гра. Я думаю, використовуючи час супротивника. Коли він думає про свій хід, я про свій, щоб не витрачати час".

Ініціатором гри в шахи і збору коштів стала мама Тимура. "Я вважаю, що кожна людина в даний час зобов’язана проявляти ініціативу та, навіть, у мирному місті допомагати ЗСУ. Ми дуже сподіваємося, що Маріуполь буде українським містом, дуже хочемо повернутися додому. Тому все, що від нас залежить, ми намагаємося робити", – сказала Ірина Жмудь.

Люди грають в шахи і допомагають Збройним Силам України. Гроші жертвують за власним бажанням, хто яку суму може.

У Кропивницькому школяр грає в шахи, щоб зібрати гроші на потреби ЗСУ. Суспільне Кропивницький

Кропивничанка Руслана Францішкевич, розповіла військовослужбовці ЗСУ дуже цінують підтримку дітей. "Для нас це дуже цінно, це дуже вагома підтримка. Ми вдячні кожній дитині, кожному маленькому громадянину, хто має таку громадянську позицію".

Тимур Пилипенко розповів, за п’ять днів зібрав дві з половиною тисячі гривень. "Я збираю гроші на допомогу військовим, бо я патріот своєї країни і хочу, щоб моє місто Маріуполь звільнили, мені тут дуже не вистачає моря".

Вихователька-методистка центру ЯМаріуполь Дар’я, говорить, серед дітей, які відвідують центр, Тимур – найактивніший. "Відвідує усі заходи з мамою, цікавиться майбутніми заходами. І ми дуже раді, що у нас така дитина, яка допомагає хлопцям на передовій".

Зібрані гроші планують передати благодійному фонду або самостійно придбати речі, які потрібні військовим.

Читайте також

  • У Кропивницькому діти облаштували блокпост, збирають гроші на допомогу армії
  • У Кропивницькому дітям-переселенцям роздали понад сотню книжок
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!