Заламану деревину — на дрова. На Шосткинщині мешканці хочуть забирати гілля та повалені дерева

Суспільне Суми

У Шосткинському районі місцеві жителі переймаються, що повалені вітром дерева псуються, а могли б піти на дрова для населення. Закон забороняє збирати опалу деревину, — кажуть в обласному управлінні лісового господарства.

Повалені дерева та гілля, якими зараз буквально завалені ліси, могли б допомогти багатьом людям перезимувати, — вважає ямпільчанин Богдан. Чоловік стверджує, що ці відходи лісозаготівлі не лише марно псуються, а і шкодять лісу.

За його словами, раніше все було складено: сміття окремо, дрова окремо і все вивозилось. "Поруч, наприклад, три роки тому люди збирали малину, а зараз там все завалено сміттям після рубки дерев, все поросло бур’яном. Видно не вистачає лісникам робочих рук, значить населення має допомагати. Залучати населення треба до прибирання лісу, а заодно для населення збирати дрова, кому вони потрібні: лікарням, школам", — говорить Богдан.

Суспільне Суми

Питання піднімається не вперше, – говорять в Сумському обласному управлінні лісового та мисливського господарства. Але сьогоднішнє законодавство прямо забороняє людям самостійно заготовляти деревину. Згідно з статтею 185 Кримінального кодексу, збирання опалих дерев після вітровалів буде крадіжкою, бо це все ресурси державного значення.

Суспільне Суми

"До 2006 року була така практика, що допускали людей у порядку "відпуску деревини на користь". Населення сплачувало податок на заготовлену деревину з символічною платою у 2 гривні за куб по тих цінах і заготовлювало під контролем лісівників. Це було в лісовому кодексі до 2006 року, зараз ситуація змінилась, внесли зміни до статті 19, де виключне право залишили тільки за постійними лісокористувачами", — розповів начальник відділу Сумського обласного управління лісового господарства Анатолій Омельченко.

Суспільне Суми

За словами пана Анатолія, розв'язати питання можна лише на законодавчому рівні. Адже обласне управління лісового та мисливського господарства не має таких повноважень. "Я працюю в лісовій галузі давно, до мене свого часу звертались органи місцевого самоврядування - сільські голови, щоб дозволити те, що було до 2006 року. Лісозаготівлю для шкіл, для соціальних об’єктів, але Управління не має права законодавчої ініціативи, потрібно піднімати питання через облдержадміністрацію та народних депутатів", - розповів Анатолій Омельченко.

Автор Олександр Соломко

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!