У Житомирській лікарні вперше в області провели лапароскопічну операцію з пересадки частини сечовода

Житомир, 25 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

В урологічному відділенні Житомирської обласної клінічної лікарні імені О.Ф. Гербачевського вперше в області провели лапароскопічну операцію з пересадки частини сечовода. Про це Суспільному розповів медичний директор обласної лікарні лікар-хірург Віталій Хоменко.

За його словами, операція була доволі складна.

"Це вперше в області виконано таке малоінвазивне втручання. За тривалістю оперативного втручання нам довелося попрацювати близько двох годин. Вважаю, що це не так багато, адже операція складна. Тепер пацієнтка чудово себе почуває. Результат, який ми намагалися досягти, ми досягнули", – каже Віталій Хоменко.

Лікар-хірург Віталій Хоменко. Житомир, 25 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Лікар-уролог обласної лікарні Назар Чепа говорить, що пацієнтка Галина Оніщук мала проблеми з фрагментом нижньої частини, де сеча має викидатися у сечовий міхур.

"Ми взяли цей сечовід, сформували новий отвір сечоводу, тобто пересадили сечовід в новий отвір у сечовий міхур і сеча безперешкодно потрапляє з нирки у сечовий міхур", – розповів лікар.

Лікар-уролог Назар Чепа. Житомир, 25 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

Житомир, 25 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

У традиційній хірургії таку операцію роблять через значні розрізи черевної порожнини. Пацієнт перебуває у лікарні понад тиждень. Лапароскопічна хірургія є менш травматичною, адже операція проводиться не через розрізи, а через проколи на тілі розміром від п'яти міліметрів до півтора сантиметра. Також використання лапароскопічних методів дозволяє знизити больовий синдром та прискорити процес реабілітації пацієнта, котрий після такої операції перебуває у лікарні упродовж трьох-чотирьох днів.

"Я потрапила до дуже гарних спеціалістів, яким я повністю довірила своє здоров'я, – каже пацієнтка лікарні Галина Оніщук, котрій проводили лапароскопію. – Зараз я почуваю себе дуже гарно. Стан мій набагато кращий".

Галина Оніщук – пацієнтка, якій провели операцію лапароскопічним методом. Житомир, 25 липня 2022 року. Фото: Суспільне Житомир

25 липня пацієнтку виписали додому. На початку серпня їй потрібно буде пройти чергове обстеження.

Ще по темі

  • На Житомирщині вперше зробили лапароскопію кишкової непрохідності літньому пацієнтові.
  • У Житомирі чоловікові пересадили донорську нирку його батька – стан обох пацієнтів стабільний.
  • Перша на Житомирщині трансплантація: пацієнт розповів, як проходить процес реабілітації.
  • У Житомирі в обласній лікарні зробили третю за дев'ять місяців операцію з пересадки нирки.

Читайте головні новини Житомирщини у нашому Telegram та Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!