Орбан заявив, що Захід має припинити озброювати Україну. В МЗС відреагували

Доповнено
. Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, Берлін, Німеччина, лютий 2020 року. Фото: АР

Західні країни мають припинити озброювати Україну, а натомість мають зосередитися на мирному врегулюванні.

Про це під час виступу перед своїми прихильниками у Румунії заявив прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан, пише Bloomberg.

Орбан заявив, що санкції не послабили Росію і решта світу не приєдналася до обмежувальних заходів, а тому Захід повинен припинити озброювати Україну і натомість працювати над мирним врегулюванням.

Як зазначає видання Орбан прямо заявив, що постачання артилерії дальньої дії "спровокували заяву міністра закордонних справ Росії Сергія Лаврова про анексію нових українських територій".

Він також закликав зрозуміти позицію Росії щодо вимог гарантій безпеки.

В українському МЗС відреагували на заяву Орбана. Речник міністерства Олег Ніколенко зазначив, що на другий день після візиту міністра закордонних справ Угорщини до Москви, де він просив збільшити обсяги постачання російського газу, Орбан поновив риторику про неефективність санкцій ЄС проти РФ.

"Санкції не похитнули Росію — класичний приклад російської пропаганди. Санкції ефективні, вони суттєво зменшили здатність російської воєнної машини вести війну проти України. Надання Україні зброї рятує життя українців. Якби санкції і зброя були неефективні, в Кремлі не залучали б шалені ресурси задля їхньої дискредитації, не намагалися б їх зупинити", — написав він у Facebbok.

Ніколенко наголосив, що важливо називати речі своїми іменами: Європа опинилася в економічній кризі не через санкції, а через гібридну війну Росії.

"РФ завдає ударів по Україні крилатими ракетами, а по Європі — захмарними цінами на газ. Це все — елементи одного російського плану, який має на меті підірвати мир та добробут в європейських країнах. Заплющуючи очі на злочини Росії в Україні, мир в Європі не відновити", — зазначив він.

Речник МЗС зазначив, що Путін не зупиниться, допоки не зруйнує європейський порядок, заснований на демократичних цінностях.

Марно сподіватися, що поступки або задобрювання спонукатимуть Кремль вгамувати свої агресивні апетити.Без миру та стабільності в Україні не буде миру та стабільності ні в Угорщині, ні в Європі загалом. Стратегія Європи має базуватися на спільних рішучих діях та єдності, які допоможуть зупинити війну та притягнути Росію до відповідальності за її злочини", — написав Ніколенко.

Він подякував європейським партнерам за непоступливу позицію.

"Разом ми обов‘язково переможемо Росію, навіть попри побоювання глави угорського уряду, що російська армія має "асиметричну перевагу", — зазначив Ніколенко.

Своєю чергою міністр закордонних справ Дмитро Кулеба у коментарі Суспільному заявив, що не бачить сенсу коментувати заяви Орбана, які всім відомі і повторюються, щоб журналісти роздмухали скандал.

" Я стежу за діями Угорщини і коли я бачу що в ЄС ідеться про консенсусну підтримку усіма державами членами функціонування фонду для фінансування закупівлі зброї для України то Угорщина цей консенсус підтримує. От якщо Угорщина не підтримає таке рішення в ЄС, тоді я прокоментую і повірте це буде дуже гучно", — наголосив міністр.

Що відомо

  • Політичні стосунки між Україною та Угорщиною залишалися напруженими через позицію угорського уряду стосовно санкцій проти Росії. Зокрема країна не підтримувала посилення обмежень проти російського нафтового і газового сектору. Крім цього, 31 травня Орбан заявив, що країна домовилася із ЄС і отримала дозвіл купувати російську нафту.
  • У червні старший радник прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана вважає, що Європейський Союз має припинити запроваджувати санкції проти Росії через її вторгнення в Україну і натомість домагатися припинення вогню та початку переговорів.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу