У Кропивницькому заклади вищої освіти готуються до навчального року. Коли розпочнуть

Колаж: Суспільне Кропивницький

У Кропивницькому заклади вищої освіти готуються до початку навчального року. Суспільне дізнавалось, коли розпочнеться навчання і в якому форматі.

Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

В педуніверситеті навчальний рік розпочнуть 8 серпня дистанційно. До вересня визначаться з можливістю очного навчання для студентів деяких спеціальностей. Про це під час брифінгу розповів ректор Євген Соболь: "Це може бути на факультеті фізичного виховання, де своя специфіка, на кафедрі мистецької освіти, на кафедрі фізико-математичного напрямку, де виникають питання в лабораторіях".

За словами ректора, для очного навчання мають укриття і бомбосховище, де в разі повітряної тривоги можуть сховатись більше тисячі людей: "Це спеціалізоване бомбосховище, яке відповідає всім встановленим вимогам, розраховане на 300 людей, обладнане телефонним зв’язком, є доступ до інтернету, кімната зв’язку, медичний пункт, жіночий і чоловічий туалети, приміщення, яке передбачає суттєвий резерв водопостачання, запасний вихід".

Льотна академія

Навчальний рік для бакалаврів розпочнеться 12 вересня, для магістрів – 26 вересня. Це інформація від помічниці начальника академії Олени Ковальової. З міркувань безпеки, сказала, планують розпочати навчання дистанційно: "За вимогами, найближчі укриття мають розташовуватися не далі ніж за 100 метрів від навчальних корпусів. На території академії є обладнане бомбосховище на 1200 людей, але воно розташоване трохи далі ніж передбачено вимогами".

Центральноукраїнський національний технічний університет

В університеті готуються до очного навчання студентів другого, третього та четвертого курсів з 15 серпня. Все буде залежати від безпекової ситуації в регіоні, пояснив ректор Володимир Кропівний: "Офлайн буде незвичайний, тому що багато студентів залишаються за кордоном, багато студентів перебувають на передовій, призвані в Збройні Сили України, є різні ситуації. Але ми будемо намагатись розпочати навчальний процес в режимі офлайн, хоча б на початку, щоб зустрітися зі студентами, видати завдання".

У першокурсників навчання розпочнеться 12 вересня, у магістрів – у жовтні.

На випадок повітряної тривоги мають чотири укриття. Проректор з адміністративно-господарської частини університету показав одне з них, розраховане на півтори тисячі людей: "Воно забезпечене водою, лавками, вогнегасниками, має вентиляцію. Зараз закуповуємо аптечки, ломи, лопати, відра".

Донецький національний медичний університет

З 1 серпня розпочнеться практика для студентів з другого по п’ятий курси. Відбуватиметься дистанційно – розповіла проректорка Ольга Чернишова. За її інформацією, з 1 вересня розпочнуть навчання, також дистанційно, з міркувань безпеки: "Але ми не виключаємо, що може бути змішана форма навчання. Тому ми зараз проводимо підготовку укриття".

Донецький університет внутрішніх справ

Нині триває навчання у курсантів-старшокурсників. З вересня на навчання вийдуть курсанти-першокурсники та студенти, сказав проректор Олександр Куракін. Нині визначаються – навчання відбуватиметься за змішаною чи очною формою: "Звичайно, схиляємося до очної форми. Але ми завжди враховуємо вимоги студентів щодо власної безпеки".

Університет має укриття. Знімати його не дозволили.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!