У Дніпрі відкрили кар’єрний хаб для жінок, які пережили домашнє насильство

Фото: Суспільне Дніпро

У Дніпрі відкрили хаб для жінок, які пережили домашнє насильство. З ними спілкуватимуться психологи та кар’єрні радниці. Консультуватимуть аж до працевлаштування, розповіли організатори кореспондентам Суспільного, які побували на відкритті.

Втеча від насильника

Знайти роботу або перевчитися на іншу професію у Дніпрі допомагають жінкам, які пережили домашнє насильство. Одна з них – Марина Полях. Вона розповідає про свого чоловіка: “Він почав мене обмежувати у спілкуванні з моїми друзями, з моїми подругами. Почав мене бити, за першим ударом слідували наступні”.

Ці два роки Марина і досі згадує з жахом. Чоловік бив її та відбирав гроші. А коли жінка зібралася піти, став погрожувати доньці Марини.

“Ти ніби в глухому куті, ти не знаєш, ти не бачиш виходу – так я почувала себе в той момент, але все-таки продовжувала боротися. Для того щоб виїхати, потрібні гроші, а він максимально зробив так, щоб я була обмежена у всьому – і в тому числі в пересуваннях”, – пояснює Марина.

Дуже часто жінки не можуть піти від чоловіка-насильника через економічну залежність, каже адвокатка Юлія Сегеда.

“Наскільки жінці важче влаштуватися на роботу – навіть при рівних умовах, роботодавці скоріш всього оберуть на цю посаду чоловіка. Чому? Тому що він не народжує, не піде у декретну відпустку”, – говорить фахівчиня.

Кар'єрний хаб

Проєкт “Вона хаб”, що працює у Дніпрі з 8 липня, спрямований саме на це – допомогти жінкам працевлаштуватися. Для цього з ними працюватимуть кар’єрні радниці та психологиня. Навчатимуть усього, що знадобиться при працевлаштуванні, консультуватимуть і телефоном, і офлайн.

“Допомога у складанні резюме, якщо жінці потрібно поїхати з нею на співбесіду, підтримати, потримати її за руку.Можемо скерувати, допомогти знайти безкоштовні курси”, – пояснює кар’єрна консультантка Анастасія Кулакова.

У хабі жінкам допомагатимуть знайти роботу або перевчитися на іншу професію. Фото: Суспільне Дніпро

До участі запросили й переселенок. Проєкт працюватиме 9 місяців, за цей час сподіваються допомогти тисячі жінок, каже організаторка Ганна Карпеченкова.

“Ми навіть будемо працювати з бізнес-структурами, проводити для них навчальні заходи, тому що розуміння проблем жінок, які потрапили у ситуацію домашнього насильтсва – це окремі знання”, – зазначила вона.

Слово “Вона” у назві хабу розшифровується як “вільна, окрилена, незалежна та амбітна”. Такі ініціативи одночасно започаткували ще й у Львові, Києві та Ужгороді.

Авторка – Софія Москаленко

Читайте також

На Дніпропетровщині працевлаштували 460 медиків-переселенців

У дніпровському шелтері дітей-переселенців розважили аніматори з Харкова

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!