План відбудови України містить 24 томи. Що він передбачає

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль на конференції в Лугано. Фото: Denys Shmyhal

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив на конференції в Лугано, що план відновлення України включає 24 томи напрацювань Національної ради відновлення України, яка була створена за лідерства президента Володимира Зеленського. Загалом план відновлення оцінюють у 750 млрд доларів.

"За шість тижнів понад 3 тисячі українських і міжнародних експертів, посадовців, парламентарів напрацювали тисячі сторінок свого бачення, яку країну ми будуємо і головне як ми будемо відновлювати нашу країну. Ми точно розуміємо, що план відновлення і дорожня карта відновлення мають бути готові ще до завершення цієї війни", — сказав Шмигаль.

Прем'єр розповів, що ключовим джерелом відновлення мають бути конфісковані активи Росії та російських олігархів. За різними оцінками вони складають від 300 до 500 мільярдів доларів.

Друге джерело відновлення — гранти та пільгові кредити міжнародних фінансових організацій та країн-партнерів. Треті чи четверті джерела — інвестиції приватного сектора, а також позабюджетні внески приватних осіб та корпорацій.

План відбудови України розділений на 3 етапи:

  1. Відновлення тут і зараз;
  2. Fast recovery — відновлення пошкодженої інфраструктури;
  3. Довгострокова трансформація.

Відбудову здійснюватимуть у два підходи. Перший — регіональний, тобто коли партнери беруть відповідальність за конкретний регіон або населений пункт. Наприклад, Латвія допоможе відбудувати Бучу, а Швейцарія — Одеську область. Другий підхід — параметричний. Це стосується програми енергоефективності.

Що відомо

  • 4 липня в Лугано (Швейцарія) розпочалась дводенна конференція, яку запланували ще до повномасштабного вторгнення Росії й на ній мали обговорювати прогрес у реформуванні в Україні. Тепер учасники зосередяться на планах повоєнної відбудови. Уряд планує, окрім плану відбудови, представити й окремі інвестиційні проєкти, які стосуються, зокрема, зелених технологій та нових технологій будівництва.
  • У перший же день в Лугано було підписано відповідну угоду про інвестиційне співробітництво зі Швейцарією у сфері електроенергетики, теплопостачання, промисловості, транспорту, будівництва, сільського господарства та відходів.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу