Центробанк РФ та олігархи: Макфол назвав можливі джерела грошей для відбудови України

Ексклюзивно
Майкл Макфол. Фото: АР

Україна може отримати гроші на післявоєнну відбудову від конфіскованих активів російського Центробанку, а також олігархів і бізнесменів, однак цей процес не буде легким.

Про це в ефірі Суспільного заявив директор Інституту міжнародних досліджень Фрімана-Споглі (FSI) Майкл Макфол.

"Найголовніше — це гроші від Центрального банку Росії. Це 350 мільярдів, це серйозні гроші. А як це використати на користь України – це складний юридичний процес", — зазначив експерт.

За його словами, також кілька сотень мільярдів доларів можна отримати від бізнесменів та олігархів.

"Але знову-таки, як це перевести в Україну — складне юридичне питання. Тому що багато хто з них підтримує Путіна і війну. Але мало хто з них живе в Росії, а їхні інвестиції в Європі, в Америці", — пояснив Макфол.

Відтак говорити, що можна просто захопити їхню власність і віддати для реконструкції, доволі складно, тому що в Україні, на відміну від Росії, є правова держава та закони.

"Я думаю, вони багаті люди, у них хороші юристи. Тому я гадаю, що це буде, на жаль, довгий процес", — підсумував Майкл Макфол.

Що відомо

  • Україна планує представити 4 липня на конференції у місті Лугано на півдні Швейцарії план післявоєнного відновлення, заявив 2 липня заявив президент Володимир Зеленський. За словами президента, щоб створити безпечну, сучасну, зручну, безбар'єрну Україну, потрібні колосальні інвестиції, нові технології, передовий досвід, нові інституції й реформи.
  • Міністр кабінету міністрів України Олег Немчінов повідомив, що на конференції також представлять й окремі інвестиційні проєкти.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного