У Росії недостатньо сил у Херсоні для повного контролю над регіоном — CNN

Фото: Суспільне Херсон

Офіційні особи США говорять, що три останні замахи впродовж двох останніх тижнів на проросійських чиновників свідчать про зростання руху опору окупаційній владі. Хоч це всього кілька випадків в ізольованому Херсоні, але цей рух може перерости в ширшу партизанську боротьбу і перешкоджатиме Росії у встановленні контролю над нещодавно окупованими територіями. Про це пише CNN, посилаючись на офіційних представників Сполучених Штатів Америки.

Кремль "зіштовхується зі зростанням активності партизан на півдні України", заявила Авріл Хейнс, директорка національної розвідки під час конференції у Вашингтоні.

"У Росії недостатньо сил у Херсоні для ефективної окупації та повного контролю над регіоном. Особливо після виведення сил з цього регіону для бойових дій на сході Донбасу", - вважає один з чиновників США. Інший представник повідомив CNN, що цей крок міг дати українським партизанам атакувати місцевих колаборантів.

CNN також пише, що обмежені контратаки Збройних Сил України на півдні збільшили навантаження на російські сили. Не зрозуміло, скільки підрозділів військ РФ перебувають в Херсоні і поблизу нього, але для окупації вороже налаштованого місцевого населення потрібно набагато більше солдат, чим для мирної окупації регіону.

Що відомо:

  • Російські військові та їхні посіпаки бояться опору місцевого населення, який наростає зокрема у Херсонській області. Керівники окупаційної влади пересуваються з великою кількістю охорони, у броньованих машинах та бронежилетах.
  • На Херсонщині російські війська активізували авіаційні удари. За даними оперативного командування "Південь", ними вони прикривають облаштування відступних рубежів.Обстріли позицій ЗСУ та мирного населення ведуть з гелікоптерів та літаків-штурмовиків.
  • В окупованій Калинівці Херсонської області з’явилась група дезертирів віком 18-20 років. При собі мають три автомати Калашникова. Втікачі намагаються дістатись Криму через Арабатську Стрілку - ГУР Міноборони.
  • Збройні Сили України звільнили Потьомкине, що на Херсонщині. Військовослужбовці 60 окремої піхотної бригади провели успішний наступ і відбили кілька контратак військ РФ.

Читайте також:

Читайте нас у Тelegram: Суспільне Херсон

Підписуйтесь на Суспільне Херсон у Viber