Кремль хоче мобілізувати економіку РФ, готуючись до тривалої війни — ISW

Москва, Росія. Фото: АР

Імовірно, Кремль створює умови для мобілізації російської економіки, готуючись до тривалої війни в Україні. Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW) від 1 липня.

За даними аналітиків, 30 червня Кремль запропонував на розгляд Держдуми РФ поправку до федеральних законів про постачання Збройних сил Росії. Вона передбачає введення “особливих заходів в економічній сфері”, які зобов’язують російські підприємства (незалежно від форм власності) підтримувати російські “спеціальні військові” та антитерористичні операції.

Поправка забороняє російським підприємствам відмовлятися приймати державні замовлення на проведення спеціальних військових операцій. Також вона дозволить Кремлю змінювати контракти співробітників і умови праці, наприклад, змушувати працівників працювати вночі або в дні федеральних свят. В описі до поправки російська влада зазначила, що так звана “спеціальна військова операція”, що триває в Україні, виявила дефіцит поставок. Зокрема матеріалів, необхідних для ремонту військової техніки. В Кремлі заявили, що російським чиновникам необхідно “концентрувати зусилля в окремих секторах економіки”.

Президент Росії Володимир Путін, ймовірно, мобілізує російську економіку та промисловість для підтримки військових зусиль. Але ще не вжив паралельних заходів для мобілізації російської робочої сили у великих масштабах, зазначають аналітики.

Також аналітики повідомили, що російські війська продовжували оточувати Лисичанськ і наступали на південь і південний захід від міста.

Російські сили, ймовірно, ще не досягли траси Т1302 Бахмут-Лисичанськ на землі, але перешкоджають українським силам використовувати її, продовжуючи артилерійські та авіаудари по решті українських позицій уздовж дороги.

Крім того, армія РФ зосередилася на перегрупуванні та покращенні тактичних позицій на північ від Слов’янська.

Російські війська не проводили підтверджених наземних штурмів на півночі Харківської області та продовжували обстріли українських позицій на північ від Харкова.

Армія РФ завдавала артилерійських і ракетних ударів на південному напрямку, йдеться у звіті.

Російська влада продовжує намагатися розширити резерв новобранців, які можуть воювати в Україні, зазначили в Інституті.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 129. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного