Україна забезпечить протезуванням кожного, хто його потребуватиме — МОЗ

Протезування, фото: Суспільне: Вінниця

Міністерство охорони здоров'я України (МОЗ) забезпечить протезування та подальшу реабілітацію українцям, що втратили кінцівки внаслідок війни, розв'язаної Російською Федерацією.

Про це повідомляється на офіційному сайті міністерства.

"Працюємо над створенням системи реабілітаційної допомоги, за якої людина буде отримувати безперервну реабілітацію, що розпочинатиметься одразу після ампутації, продовжиться протезуванням та подальшою довготривалою реабілітацією", — наголошують у МОЗ.

Йдеться про те, щоб пацієнт, який зазнав ампутації кінцівок, одразу в лікарні отримував реабілітаційну допомогу включно із забезпеченням тренувальним протезом та, згодом,  первинне протезування.

Зазначається також, що Мінсоцполітики України завершує роботу над буклетом, де буде повна інформація щодо виробників та видів протезів, вартість яких повністю покривається коштами державного бюджету. Ці буклети надаватимуться пацієнтам у лікарнях.

Наразі, як повідомляють у Міністерстві охорони здоров'я, триває робота з міжнародними партнерами для постачання достатньої кількості тренувальних протезів до лікарень, які надають первинну стаціонарну реабілітацію.

Крім того, розпочато перемовини з провідними європейськими компаніями-виробниками протезів, щодо розміщення їхніх промислових потужностей в Україні.

"Для сотень пацієнтів, які втратили кінцівки, важливо не лише отримати сучасний протез, а й згодом мати змогу обслуговувати його в Україні", — додають у МОЗ.

Читайте також

"Майже всі без рук, без ніг" — сестра звільненого командира морпіхів розповіла про стан захисників "Азовсталі"

Пошкодження кісток та ампутація: що відомо про стан травмованих внаслідок обстрілу ТЦ у Кременчуці

Попри війну проблеми з браком лікарів немає — НСЗУ

Як медична система України пристосувалася до війни. Розповідає очільник МОЗ

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного