Газ, вода, електроенергія. Чи зміняться на Кіровоградщині тарифи з 1 липня

Колаж: Суспільне Кропивницький

Кабінет міністрів України залишив незмінними тарифи на газ, тепло, водопостачання, водовідведення та електропостачання. Скільки за комунальні послуги платитимуть жителі Кіровоградщини з 1 липня – в огляді Суспільного.

Газопостачання

Газом жителів Кіровоградської області забезпечує компанія "Нафтогаз України", визначена державою "постачальником останньої надії". Транспортування газу займається підприємство "Кіровоградгаз".

У травні уряд ухвалив проєкт Закону України "Про особливості регулювання відносин на ринку природного газу та у сфері теплопостачання протягом дії воєнного стану та подальшого відновлення". 21 червня депутати Верховної Ради прийняли його за основу, нині законопроєкт готують до другого читання. Він, серед іншого, передбачає запровадження мораторію на підвищення цін на природний газ і тарифів на теплову енергію та супутні послуги.

З 1 липня жителі регіону сплачуватимуть за кубометр спожитого газу фіксовану ціну – 7,96 гривень. Нові клієнти мають зареєструватися у компанії та отримати особові рахунки.

Вартість транспортування газу також лишається незмінним і становить 1,788 гривень за кубічний метр.

Читайте також: Більше ста тисяч пенсіонерів Кіровоградської області отримають вищу пенсію з 1 липня.

Що стосується не побутових споживачів, 21 червня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, спростила умови для зміни постачальника. З 1 липня непобутовим споживачам, щоб укласти договір постачання природного газу з новим постачальником, не потрібно надавати ані письмовий дозвіл на перехід, ані акт звірки або довідку про відсутність заборгованості.

Водопостачання та водовідведення

Тарифи на водопостачання та водовідведення для населення у липні лишаться на рівні чинних до 24 лютого тарифів. Уряд затвердив відповідну постанову.

Зокрема, споживачі послуг підприємства "Дніпро-Кіровоград" платитимуть згідно діючих з 1 січня 2022 року тарифів: централізоване водопостачання – 25,212 гривень, централізоване водовідведення – 20,76 гривень.

Електропостачання

16 квітня уряд, відповідною постановою, продовжив дію тарифів на електроенергію для населення. Чинні тарифи діятимуть до 31 жовтня.

Споживачі послуг "Кіровоградської обласної енергопостачальної компанії" за місячне споживання до 250 кіловат-годин сплачуватимуть 1,44 гривні за одну кіловат-годину, за місячне споживання понад 250 кіловат-годин – 1,68 гривень за кіловат-годину.

Що відомо

З 1 березня у Кропивницькому ввели абонплату за централізоване теплопостачання.

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного