Переселенцям з Маріуполя подарували кафе у Дніпрі

Кафе, яке подарували переселенцям, скрін з відео Суспільного

Мешканець Дніпра подарував переселенцям з Маріуполя кафе. Сам чоловік пішов воювати, а новий власник Микита Луецький продовжив годувати переселенців безкоштовними обідами. Хлопець на Донеччині втратив власний ресторанний бізнес, його історія на Суспільному.

Микита Луецький, скрін з відео Суспільного

23-річний Микита Леуцький — переселенець з Маріуполя. У місті мав два ресторани. З початку повномасштабного вторгнення, хлопець разом зі своєю командою та іншими маріупольцями переховувався у підвалі одного із закладів.

"З кожним днем ми оцінювали ситуацію, розуміли, що буде ситуація погіршуватися. Спочатку ми почали ночувати у підвалі, пізніше почали приїжджати наші співробітники, люди з небезпечних районів міста – це Східний, Лівий берег, де були активні обстріли", — згадує Микита.

Батьки вмовили Микиту евакуюватись до Дніпра. Снаряд влучив у будинок чоловіка, а за декілька днів після евакуації, росіяни поцілили у кафе, де облаштували укриття.

"Як тільки ми приїхали забрати дітей, і посадили їх в машину, то побачив, що в будинок знову потрапив снаряд і, напевно, нам дуже пощастило, що зараз ми спілкуємося", — каже Микита.

Після переїзду до Дніпра, згадує Микита, заощаджували на всьому: їсти ходили до кафе, де годували переселенців безкоштовно. Пізніше почали допомагати, волонтерити.

"Одного разу, за вечерею ми сиділи та до нас підсів чоловік, його звали Андрій. Ми розповіли свою історію, він почав активно з нами знайомитися, розпитувати. Поговорили й він сказав, що передає це все, так би мовити “борозди правління”, щоб ви займалися, розвивали цю локацію, — розповів новий співвласник кафе.

Кафе, яке подарували переселенцям, скрін з відео Суспільного

Єдиною умовою від попереднього власника було продовжувати волонтерську діяльність. Микита каже, з цим є проблеми, бо бракує продуктів.

"Зараз фінансування не вистачає, ми зверталися до багатьох відомих хлопців з Маріуполя, але поки фідбеку ніякого не отримали", — говорить Микита.

Євгенія Тимченко, скрін з відео Суспільного

На кухні працює волонтерська команда з 15-х людей, які не мають досвіду роботи. Готують для переселенців та військових комплексні обіди. Керує ними волонтерка Євгенія Тимченко.

"В нас дуже різноманітний колектив, це й лікар-стоматолог й дизайнер й директор фірми, архітектор. Кондитер у нас тільки трошки, якось там зв’язаний з кухнею. А взагалі на волонтерській кухні немає професійного кухаря", — каже Євгенія Тимченко.

Дуже багато людей, які сюди приходять, вони залишились без нічого, тому приходять й кажуть: “У вас так добре, я відчув, що я вдома. Я випив компотик, як вдома, я з’їв кусочок пиріжка, як вдома”. Вони дуже вдячні”, — розповіла Євгенія.

Відео

Що відомо

  • Безкоштовно пообідати у закладі переселенці та військові можуть по буднях з 12 до 15 години.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!