. Суспільне Ужгород

Понад сотня вимушених переселенців відвідує хаб "Гуманітарна шафа" в Ужгороді у дні його роботи. Про це Суспільному розповіла організаторка волонтерського хабу Лариса Ковач.

За її словами, речі тут можна отримати безкоштовно, потрібно лише показати посвідчення внутрішньо переміщеної особи. Речі до хабу приносять охочі ужгородці.

Леся Дрижанова з дітьми приїхала з міста Охтирка Сумської області. У хабі обирала речі для дітей. "Виїхали, речей майже не взяли, окрім двох сумочок з найнеобхіднішим. Виїхали всі у зимному одязі. Це було у лютому. А тут знайшли такий гарний хаб, де можна одягнутися", — розповіла жінка.

Суспільне Ужгород

Олена Очиченко показує речі, які обрала для себе та дворічного Мирона: "Собі взяла штани та дитині спортивні штанці. Дуже гарні тут речі, завжди можна щось підібрати. Приїхали ми з Луганської області, з міста Лисичанськ без нічого, нас забрали з погреба, у чому були".

Речі до "Гуманітарної шафи" приносять ужгородці, розповідає організаторка волонтерського хабу Лариса Ковач. Жінка пояснила, як виникла ідея відкрити волонтерський хаб для вимушених переселенців: "Після того, як на вокзалі цей бум переселенців, які їхали евакуаційними потягами, зупинився, ми зрозуміли, що потрібно щось робити. Хоча б на своєму рівні, але якось підтримувати людей, які вже оселилися тут. Адже ми знали їхні потреби, бачили, як вони їхали з рюкзачками. Інколи вони навіть були пусті, бо в них був вибір: або кіт, або речі, і люди обирали кота. Тому ми придумали таку "шафу", де людина може прийти одягнути себе та своїх дітей".

Суспільне Ужгород

Допомагає сортувати та розкладати речі Михайло Ватута. "От на вішачки розкладаємо, або на якісь полиці, залежно від того, які це речі. Стараємося робити це дуже щільно, щоб все вмістилося. Люди потім приходять, ми їм все віддаємо, що кому потрібно. А коли немає речей, які вони просять, ми записуємо їх номери телефонів, відповідно, коли ці речі з'являються, ми їм віддаємо. Записуємо їх розміри. Ось тут, наприклад, футболка записана, який треба розмір і номер телефону людини".

За словами організаторки Лариси Ковач, приносити та отримати речі у волонтерському хабі "Гуманітарна шафа" можна три рази на тиждень.

Читайте також:

  • Вторгнення Росії в Україну, день 126. Текстовий онлайн;
  • Українські військові знищили два десятки російських військових та РСЗВ "Ураган" — ОК "Південь";
  • Канада оголосила про додаткову фінансову допомогу для України;
  • Росія ігноруватиме жертви серед цивільних попри нестачу високоточної зброї — британська розвідка.

Читайте нас у Telegram, Viber та Instagram.