Біломорську — на Джавелінів. У Кривому Розі перейменують майже дві сотні вулиць

Ексклюзивно
Суспільне Дніпро

У Кривому Розі провели фінальне засідання тимчасової робочої групи з перейменування вулиць. Як повідомляють кореспонденти Суспільного, на ньому представили пропозиції нових назв топонімів у місті та обговорили подальші етапи процедури.

За словами кандидата історичних наук та представника робочої групи Вадима Яшина, над списком зі 193 назв працювали близько двох місяців. Серед запропонованих – перейменування вулиці Біломорської на вулицю Джавелінів, а Черняховського на Героїв Полку "Азов".

"Наша робоча група КДПУ запропонувала пропозиції на усі 430 назв. Залучили відомих краєзнавців і журналістів. Ці пропозиції передали до міської групи, велика частина з них стала основою того пакету, за який проголосували", — розповів Вадим Яшин.

Голова тимчасової робочої групи Сергій Мілютін каже, у Кривому Розі не має залишитись жодного топоніму, який пов`язаний з країною-агресором. Процедура перейменування проходитиме у декілька етапів.

"З 1 по 30 липня люди можуть ознайомитись із запропонованими назвами. Якщо в них є свої власні пропозиції, то вони можуть у письмовому вигляді передати їх до районних рад. З 31 липня до 14 серпня райони систематизують ці пропозиції", — сказав Сергій Мілютін.

Далі буде ще 2 тижні, коли місцеві адміністрації разом з мешканцями проведуть зустрічі та обговорення цього питання.

Після обговорень переліки від кожного району передадуть виконкому Криворізької міської ради, щоб остаточно їх закріпити. Загалом змінити планують близько 430 топонімів.

Що відомо

  • У Кривому Розі виявили 430 топонімів, пов’язаних із Росією. Над новими назвами працювала тимчасова робоча група з 26 людей: науковці, краєзнавці, філологи, журналісти та історики.

Читайте також

Житель Кривого Рогу власноруч “перейменував” вулицю Ватутіна на Шухевича

Читайте нас у Telegram: Суспільне Дніпро

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного