Голосування закордоном: законність проведення онлайн-сесії Одеської міськради вирішуватиме прокуратура

Петро Обухов//Facebook

Депутатка Одеської міської ради від "Слуги народу" Ольга Квасніцька буде звертатися до прокуратури через проведення сесії у змішаному режимі. Про це вона повідомила журналістам Суспільного.

29 червня в Одесі відбулася перша від початку вторгнення сесія міськради, на якій дев'ятеро депутатів голосували онлайн, адже були закордоном. Через це голосування відбувалося шляхом підняття рук. У сесійній залі були присутні 39 народних обранців.

За словами Ольги Квасніцької, у законі онлайн-голосування дозволене лише для рішень стосовно ліквідації наслідків епідемії. Втім, троє її однопартійців брали участь у засіданні дистанційно.

"Вони приймають позицію, що тут є законні підстави голосувати. Це їх позиція, а моя позиція як голови регламентної комісії в тому, що законних підстав для голосування на сесії в онлайн-форматі не існує. Тим більше в залі є кворум тих депутатів, які можуть вести засідання", – розповіла депутатка.

Петро Обухов//Facebook

Представники фракції "Європейська солідарність", які напередодні заявили про бойкот сесії через онлайн-голосування депутатів з-за кордону, все ж з’явилися. Вони запропонували заборонити участь у засіданні тим, хто покинув країну. За пропозицію проголосували дев'ять депутатів, тож осередок партії покинув залу. Пізніше Обухов заявив про фальсифікацію та зазначив, що за його пропозицію проголосували 11 людей.

"Ця сесія може бути проведена і без цих дистанційних депутатів, без цієї ганьби, і там насправді немає питань, які б ми не підтримали, якщо це була б нормальна сесія. А так, тут і без нас все приймуть, ми вважаємо цю сесію аморальною і нелегітимною, тому що вона порушує закон про місцеве самоврядування", – зазначив депутат від ЄС Петро Обухов.

Ексдепутат нині забороненої ОПЗЖ Олексій Єремиця запевнив – сесію необхідно було проводити у будь-якому випадку із залученням якомога більшої частини депутатів.

"Я взагалі за те, щоб вона відбулась, тому що майже всі міста України провели сесії міських, обласних та районних рад і я не розумів, чому Одеса – виняток. Але те, що відбувається зараз в залі, або відбувалось, мені не досить зрозуміло. І я не зрозумів той формат, який обрали сьогодні для себе мої колеги з фракції "Європейської солідарності".

Дистанційний формат стосується епідемії коронавірусу

Кабмін дозволив проводити сесії дистанційно, але це стосувалося епідемії коронавірусу, а не війни, повідомив голова Одеської обласної організації "Комітет виборців України" Анатолій Бойко:

"Якщо немає в регламенті ради відповідних положень, то це можна було робити розпорядженням мера, але під час ковіду, не під час війни. Питання в тому, що жодної практичної необхідності нехтувати законом, ставити під сумнів легітимність сесії та взагалі знущатися з законодавства не було. Оскільки в залі було достатньо депутатів, біля 40, для того, щоб провести сесію за їх участю".

Що ухвалили на сесії

На порядку денному було 10 питань, серед яких затвердження перейменування 20 вулиць міста. Також на засіданні проголосували за передачу містам Маямі Біч, Балтимор (США), Йокогама (Японія), Клайпеда (Литовська Республіка) туристичних символів Одеси "Якір-серце".

На сесії затвердили партнерські відносини між Одесою та містами Маямі та Маямі Біч (США), а також Венецією (Італійська Республіка).

Читайте також

  • В Одеській міськраді планують проводити сесії дистанційно: чи законно це та чому депутати проти
  • Одеська міськрада не провела жодної сесії з початку вторгнення РФ: в чому причина
  • Міський бюджет Одеси недоотримає близько 1,8 мільярда через війну – Труханов

Читайте нас у Telegram, Viber, Facebook та Instagram: головні новини Одеси та області