На Кіровоградщині жителі вимагають від голови громади прозвітувати за півтора роки роботи

Суспільне Кропивницький

Голову Ганнівської громади Новоукраїнського району Кіровоградської області жителі села не випускали з сесійної зали. Вимагали зустрітись з людьми і прозвітувати за півтора роки роботи. Місцевий житель Сергій Маргарида розповів Суспільному, за цей час голова жодного разу цього не зробила.

Ганнівська громада об'єднує 14 сіл

У селі Ганнівка проживають чотири сотні людей. Громада об’єднує 14 сіл. На засідання сесії прийшли дев’ятеро – найактивніші, пояснила жителька Ганнівки Лідія Луговська. Хотіли почути від голови громади звіт. За дві години Людмила Гаразда сесію закрила. Жителі, які не дочекались відповідей на їхні питання, голову не випустили.

Зі слів Лідії Луговської, голова руйнує систему опалення в Ганнівському будинку культури. Три роки тому тут встановили твердопаливний котел. Нині, зі слів жінки, цю систему опалення перероблюють, буде пічний обігрів для частини будівлі. "Ми думаємо про те, що у цьому залі можна розмістити багато людей. Не дай Боже, стане ще гірше і треба буде прихистити переселенців".

Звіти публікують на сайті голови

Голова громади Людмила Гаразда пояснила, робить це заради економії. Нова система опалення дозволить заощадити від 50 до 100 тисяч гривень в рік. "Жителі написали, що я демонтувала парове опалення, воно все на місці, там і буде стояти".

Хочуть почути, як витрачаються гроші громади і не можуть, сказав Сергій Маргарид. Півтора роки голова не звітує перед людьми.

"Раніше раз на рік у січні-лютому 300 людей збиралися. Приходив голова сільради, дільничний, працівники різних відділів".

За словами Людмили Гаразди, звіти публікують на сайті голови громади. "Під час карантину скликати людей недоцільно".

Жителі громади можуть звернутись в суд

На сайті Ганнівської громади у розділі "Оголошення" перше повідомлення датується 13 квітня 2022 року. З того часу і донині у цій вкладці немає інформації про звіт голови громади.

За словами юристки Вікторії Рижкової, звітування перед громадою має відбуватися, як мінімум, один раз на рік. "Сільська рада повинна подати оголошення на своєму сайті про проведення звіту такого-то числа, щоб жителі могли зібратись і його почути. Також звіт має бути опублікований на офіційному сайті сільської ради про використання бюджетних грошей, втілення програм, які затверджуються радою".

Зі слів юристки, якщо сільський голова не звітує, жителі можуть звернутись в суд.

Читайте також

  • На 120 тисяч. Директорку школи на Кіровоградщині підозрюють у розпродажі шкільного майна
  • Жителів Кіровоградщини закликають не ігнорувати сигнали повітряної тривоги
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного