"Біжимо заради бійців ЗСУ". У Сумах продовжують відзначати олімпійське свято

Суспільне Суми

Товариська гра, показові виступи дітей-гімнастів та пробіг "олімпійського кола" – у Сумах продовжують відзначати Міжнародний Олімпійський день. Спортивні заходи, присвячені цьому, розпочалися 23 червня та триватимуть впродовж липня.

З 9 ранку 29 червня на сумському Авангарді юні спортсмени розминалися перед пробігом та футбольною грою – у місті продовжують відзначати Міжнародний Олімпійський день. Всього – кількадесят учасників від 12 до 14 років. Бігли із прапорами – державним та олімпійським.

Суспільне Суми

"Ми це пробігли не тільки заради наших олімпійців, а й заради наших бійців ЗСУ. Щоб якнайшвидше прийшла наша перемога і щоб був мир в нашій країні", – розповів учасник забігу Данило П`ятаченко.

Після пробігу учасники зіграють товариський футбольний матч. "Олімпійський день не передбачає змагальну програму. Найголовніше – це участь. Жоден спортсмен, олімпієць не залишився осторонь цієї війни і багато хто знайшов власне призначення, підтримку для України. Багато в чому це через спорт, адже спорт навчив нас бути сильними, мати мужність, відповідальність не тільки за себе, але й за інших", – розказала голова відділення НОК України в Сумській області Олена Петрова.

Суспільне Суми

У приміщенні спорт-комплексу стадіону діти-гімнасти також відзначають Олімпійський день – демонструють те, чого навчилися.

11-річний Микита Балашов виконує вправи на кільцях. Спортом хлопець займається сьомий рік. "Мені подобається цей спорт, бо в ньому можна розвити силу, техніку, координацію. Зараз відпрацьовую і хочу добитися першого дорослого розряду і виступати по першому дорослому розряду", – розповів хлопець Суспільному.

Суспільне Суми

Серед олімпійців Сумщини рекордсменом став легкоатлет Володимир Голубничий – він був учасником п'яти Олімпіад, на чотирьох із них виборов медалі. Дві – "золоті".

Загалом Сумщина виховала близько 40-ка спортсменів, які брали участь у Олімпійських іграх в різні роки, говорить начальник обласного управління молоді та спорту Євген Походня. "В нас є ціла книжка про наших олімпійців. Це і Шапаренко, і Голубничий і Олена Петрова. Приблизно два тижні тому ми вітали наших дефлімпійців, це був пляжний волейбол і кульова стрільба. Наші спортсмени стали срібними призерами", – розповів посадовець.

Відзначати Олімпійський день спортивними заходами планують до кінця липня. Також, за словами Олени Петрової, двоє спортсменів у складі української команди планують брати участь у Європейському олімпійському фестивалі у Словаччині, який відбудеться наприкінці липня. Хто саме поїде від Сумщини поки не визначили.

Читайте Суспільне у Telegram

Долучайтесь до нашої спільноти у Viber

Підписуйтеся на наш Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!