"Завдання Росії — зламати вас". Зеленський звернувся до НАТО

. Президент Володимир Зеленський під час виступу на саміті НАТО 29 червня 2022. Фото: Офіс президента

Президент Володимир Зеленський виступив на саміті НАТО в Мадриді з промовою, у якій наголосив, що Росія не зупиниться на Україні, а наступними можуть стати країни Північноатлантичного Альянсу. Він також закликав країни НАТО надавати Україні більше сучасного протиракетних і протиповітряних систем, щоб "зупинити тактику РФ по знищенню міст і цивільних".

"Цілі Росії відомі. Вони очевидні. Російське керівництво бачить світ по-іншому. Вони дивляться, наприклад, на Литву – не як на члена вашого Альянсу, а як на республіку Радянського Союзу. Для нас вона колишня республіка СРСР, для нас це минуле, а вони її розглядають – як можливу майбутню, вони знову хочуть її поневолити. Вони так розглядають. Вони так дивляться. І так само – на кожну державу, яка є сусідкою Росії. На кожну державу, яка була колись у сфері впливу Москви", — зазначив президент.

Це ж не війна Росії лише проти України, це війна за право диктувати умови в Європі.

Він наголосив, що Росія не хоче зупинятися на Донбасі або на півдні України. Її "ціль —поглинути всіх в Європі, кого керівництво Росії вважає своєю власністю, а не незалежними державами", тому наступними для неї можуть стати Молдова, країни Балтії та Польща.

"Ви тільки зараз – на цьому саміті – визначите Росію своєю головною загрозою, а ви для них – ворог вже дуже давно. На цьому побудована ідеологія Росії, це відображається на сто відсотків в її пропаганді, це її завдання – зламати вас, тиснути на вас", — наголосив Зеленський.

Він також додав, що блокування українських портів та провокування продовольчої кризи також спрямоване на країни НАТО.

Голод – це інструмент, засіб. А справжня її мета – це тиск на НАТО, це хаос, це нові хвилі міграції в Європу.

Володимир Зеленський наголосив, що Україні потрібна сучасна протиракетна і протиповітряна оборони, якими володіють країни НАТО.

"Надавши їх нам, ви можете повністю зламати тактику Росії по знищенню міст і терору проти цивільного населення. Це фундаментальна річ. Відстань від Києва до Мадрида – менше, ніж дальність тих ракет, які застосовуються проти нас. Хіба може одна держава відповісти на таку загрозу без допомоги партнерів?", — зазначив гарант.

У своїй промові він також наголосив, що Росія на полі бою робить ставку передусім на артилерію.

"Україна вже отримала сучасні артилерійські системи – і я дуже вдячний вам за це. Але війна триває надалі, саме така війна, в якій артилерія має потужне значення. Війна не має затягуватись. Щоб цього не було, щоб ми зламали російську артилерійську перевагу, нам потрібно ЗНАЧНО більше таких сучасних систем, сучасної артилерії".

Ми стримуємо Росію і від того, щоб вона знищила нас, і від того, щоб вона знищила вас.

Зеленський додав, що наразі Росія досі отримує мільярди щоденно і витрачає їх на війну. Водночас Україна має багатомільярдний дефіцит і не має нафти і газу, коштом яких можна було б його перекрити. Він пояснив, що країна потребує близько 5 мільярдів доларів щомісячно.

Президент також вкотре наголосив, що позбутись "сірої зони" і гарантувати безпеку можна тільки разом з Україною.

"Просто подумайте над одним фактом: сьогодні країна, яка не є членом НАТО, хоча і з вашою підтримкою, але все ж таки одна вже більше чотирьох місяців стримує державу, яку ви всі офіційно визначаєте своєю основною загрозою. І ми стримуємо Росію і від того, щоб вона знищила нас, і від того, щоб вона знищила вас", — підсумував він.

Війна. Усі останні новини

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу