ООН зафіксувала випадки страт російською армією цивільних у понад 30 населених пунктах

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер. Фото: ООН

Моніторингова місія ООН з прав людини зафіксувала страти російськими збройними силами цивільних осіб у понад 30 населених пунктах у Київській, Чернігівській, Харківській і Сумській областях.

"Ми серйозно стурбовані незаконними вбивствами, включно з сумарними стратами цивільних осіб у понад 30 населених пунктах у Київській, Чернігівській, Харківській і Сумській областях. Ці вбивства були вчинені російськими збройними силами, коли ці райони перебували під їхнім контролем наприкінці лютого та в березні", — сказала голова Місії Матільда Богнер у доповіді Управління ООН з прав людини щодо України.

Богнер розповіла, що лише в Бучі місія ООН задокументувала незаконні вбивства російськими збройними силами щонайменше 50 цивільних осіб, переважно чоловіків, але також жінок і дітей.

Стурбованість ООН також викликають також 270 випадків свавільного затримання та насильницьких зникнень представників місцевих органів влади, журналістів, активістів та інших цивільних осіб, які “приписуються збройним силам росії та пов’язаним з ними збройним групам”.

За словами Богнер, стурбованість ООН викликають також "270 випадків свавільного затримання та насильницьких зникнень представників місцевих органів влади, журналістів, активістів та інших цивільних осіб, які приписуються збройним силам Росії та пов’язаним з ними збройним групам”.

“Серед них 8 жертв – одна жінка та сім чоловіків, які були знайдені згодом мертвими”, — зазначила голова моніторингової місії.

Вона додала, що місія також зафіксувала 12 випадків насильницьких зникнень, скоєних українськими правоохоронними органами щодо осіб, підозрюваних у підтримці збройних сил Росії та пов’язаних з ними озброєних груп.

Доповідь охоплює період від 24 лютого до 15 травня 2022 року. Дані ґрунтуються на інформації, отриманій в результаті 11 виїздів на місця, відвідувань трьох місць тримання під вартою, 517 інтерв’ю з жертвами та свідками порушень прав людини, а також на інших джерелах інформації.

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • З 24 лютого, коли Російська Федерація розпочала своє широкомасштабне вторгнення в Україну, до опівночі 15 червня Управління Верховного комісара ООН з прав людини зафіксувало 10 046 жертв серед цивільного населення в Україні. Йдеться про 4481 вбитих і 5565 поранених.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!