Україна веде перемовини з РФ щодо звільнення з полону іноземних військових — Зеленський

Президет України Володимир Зеленський. Фото: Офіс президента

У російський полон потрапили тисячі військових, серед яких як українці, так і іноземці, які добровільно приїхали воювати. Україна наразі веде перемовини щодо їхнього звільнення.

"Всі розуміють, що війна в Україні сьогодні тут на цій землі, але завтра вона може бути в Європі, а післязавтра — у Сполучених Штатах. Тому справедливо говорити, що війна в Україні — вже війна в Європі та США. Просто територіально вона проходить тут. І тому я вдячний всім цим героям!", — сказав український президент Володимир Зеленський в інтерв'ю американському телеканалу NBC

Він зазначив, що як і під час будь-якої війни, є полонені. Наразі з російською стороною ведуться перемовини щодо звільнення усіх військовослужбовців з полону. Зеленський також наголосив, що мова йде як про іноземців, так і про українців.

"Ми відносимось до них так само як до українців. Що може зробити президент? Зараз на рівні розвідки ми ведемо з іншою стороною, яка тримає наших полонених, ми говоримо про українців так само як і про хлопців з Британії чи США. Наша задача — визволити всіх наших воїнів", — наголосив президент.

Гарант наголосив, що Росія, не випускаючи з полону іноземців, "показує, щоб з нею спілкувалися саме ті держави, які через агресію Російської Федерації абсолютно справедливо ізолюють військове керівництво".

"Для мене вони герої, так само як і українці. Бо вони жертвують найважливішим, що в них є — своїм життям. Але я впевнений, ми будемо боротися за них і повернемо їх. Для мене це честь, що у світі є такі люди, які не бояться приїхати, підтримати нас, наш суверенітет і незалежність", — підсумував президент.

Що відомо

  • За даними віце-прем'єр-міністерки, міністерки з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірини Верещук, підтверджених в російському полоні українських військовополонених на сьогодні близько двох тисяч.
  • Суд "ДНР" 9 червня засудив до страти трьох іноземців, які служили в лавах Збройних силу України та від початку війни з Росією захищали Маріуполь від окупантів. Вирок винесли двом громадянам Великої Британії Ейдену Есліну та Шону Піннеру, а також підданому Королівства Марокко Брагіму Саадуну. Їх визнали "винними у найманстві та вчиненні дій, спрямованих на захоплення влади та повалення конституційного устрою ДНР". Усі вони мають місяць на те, що оскаржити вирок.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного — головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!