Країни G7 створили Глобальний альянс з продовольчої безпеки

Прапори країн "Великої сімки". ілюстративне фото з відкритих джерел

Лідери країн "Великої сімки" заявили, що докладатимуть зусиль для підвищення глобальної продовольчої безпеки та захисту уразливих верств населення, які можуть найбільше постраждати через продовольчу кризу.

"Ми переконані, що цю багатовимірну кризу можна вирішити лише спільними глобальними зусиллями. Тому на підтримку Групи ООН з глобального реагування на кризи з питань продовольства, енергетики та фінансів (GCRG ООН) ми створюємо Глобальний альянс з продовольчої безпеки спільно зі Світовим банком як скоординовану та солідарну відповідь на майбутні виклики", — йдеться у заяві G7 про глобальну продовольчу безпеку.

Відтак, держави "Великої сімки" беруть на себе зобов’язання надати додаткові 4,5 мільярда доларів США для захисту найбільш уразливих верств населення від голоду та недоїдання. Це збільшує загальну суму спільного зобов'язання семи держав щодо глобальної продовольчої безпеки цього року до понад 14 мільярдів доларів.

У заяві зазначено, що у 2022 році, за даними ООН, до 323 мільйонів людей у всьому світі перебуватимуть у стані "гострої продовольчої нестабільності" або перебуватимуть у групі високого ризику. До цього призвели як численні взаємопов’язані кризи, так і війна Росії проти України, включно з блокуванням експортних шляхів українського зерна.

"Це різко посилює кризу голоду, спричиняє збої в сільськогосподарському виробництві, ланцюгах поставок і торгівлі, які призвели до безпрецедентного рівня світових цін на продукти харчування та добрива, за що Росія несе величезну відповідальність", — наголошується у заяві.

Її підписанти продовжать стежити, щоб санкції не були спрямовані на продовольство та дозволяли вільний потік сільськогосподарської продукції, в тому числі з Росії.

Країни G7 поставили перед собою завдання підвищити продуктивність сільського господарства, особливо в найбільш постраждалих країнах і підтримку виробництва агропродукції на місцях.

Лідери "Великої сімки" також закликали всі країни уникати надмірного накопичення продовольства, що може призвести до подальшого підвищення цін. Водночас вони обіцяють тримати відкритими свої продовольчі та сільськогосподарські ринки та закликають усіх партнерів уникати необґрунтованих обмежувальних торговельних заходів, які підвищують нестабільність ринку і, таким чином, ризики для продовольчої безпеки.

G7 підтвердила мету "позбавити 500 мільйонів людей від голоду та недоїдання до 2030 року".

Війна. Усі останні новини

Що відомо

  • Лідери "Великої сімки" зобов'язуються надавати Україні безстрокову підтримку в її захисті від вторгнення Росії, йдеться у тексті проєкту заяви за підсумками їхнього саміту у Баварії.

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу