Виробник "Байрактарів" передасть Україні три безпілотники безкоштовно

. БПЛА "Байрактар", фото: baykardefence.com

Компанія Baykar повідомила, що надасть Україні безкоштовно три безпілотника "Байрактар", на які українці зібрали 600 мільйонів гривень за три доби.

"Компанія Baykar не прийматиме оплату за ТВ2 і безкоштовно відправить 3 БПЛА на український фронт. Ми просимо натомість зібрані кошти спрямувати на допомогу у боротьбі народу України. Ми зворушені цією солідарністю та рішучістю перед обличчям, здавалося б, нездоланних викликів", — ідеться у заяві.

Організували збір коштів на "народний байрактар" політик, волонтер Сергій Притула та блогер Ігор Лачен. 23 червня Притула повідомив, що за добу українці зібрали гроші на два "Байрактари". Уже 24 червня українці зібрали гроші на чотири "Байрактари" для ЗСУ.

"Так, йдеться про ті самі 3 чи 4 пташки, на які ми збирали. Я в шоці", — написав Лачен після заяви компанії-виробника безпілотників.

Раніше посол України в Туреччині Василь Боднар повідомив, що питання, пов’язані із національною безпекою, чи виробництва "Байрактарів" ретельно відстежуються у Туреччині. Посол зазначив, що хоча процес придбання "Байрактарів" має відбуватись через Міністерство оборони, оскільки воно є замовником, та співпрацює із компанією Baykar Makina, те, що громадяни зокрема збирають кошти на нього є "потужним сигналом свідомості українців".

"Це надзвичайно потужний сигнал того, що українське суспільство розуміє важливість цих безпілотних апаратів, і наскільки це посилює мобілізаційний ефект назви "Байрактар", — зауважив Боднар.

Bayraktar TB2 — це ударний оперативно-тактичний середньовисотний БПЛА. З чотирма керованими боєприпасами на підвісці він може перебувати в повітрі від 12 до 24 годин. Максимальна дальність керування – до 150 км. Розробкою й виробництвом цих безпілотників займається приватна компанія з Туреччини "Baykar Makina".

Війна. Усі останні новини

Читайте також

"У тебе є 3 тижні зібрати 5 млн євро" — литовський журналіст про те, як знайшов гроші на "Байрактар" для України

Туреччина "захоплюється" бажанням українців зібрати кошти на "Байрактари" для ЗСУ — посол

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу