"Це як втратити медалі". Кропивничанка не поїхала на чемпіонат світу до Мексики. Чому

Фото Юлії Бондаренко

17-річна кропивничанка Дар’я Шестель нині перебуває на навчально-тренувальному зборі на Закарпатті. Цього року спортсменка мала їхати на чемпіонат світу з важкої атлетики серед кадетів до 17 років у Мексиці. Але поїхати не змогла через брак фінансування. "Це як втратити медалі, тренуватися не хочеться",– розповіла Суспільному Дар’я Шестель.

За словами заслуженого тренера України В’ячеслава Жукова, поїздку довелося відкласти через брак фінансування. "Ми ухвалили рішення повезти дорослих спортсменів на чемпіонат Європи, який проходитиме в Албанії, ніж одну спортсменку до Мексики. Важко було знайти сім тисяч доларів на поїздку. Шкода, бо Дар'я могла стати і там призеркою, а у поштовху могла навіть завоювати золоту медаль".

Генеральний секретар федерації важкої атлетики України Борис Лобко розповів, хто займається фінансуванням участі спортсменів у чемпіонатах світу та Європи. "Мексика – це далеко. Грошей би ніхто не знайшов, однозначно. На Албанію гроші дало міністерство, відділення Національного олімпійського комітету, федерація важкої атлетики України, але найбільше грошей дала Європейська федерація важкої атлетики".

За результатами минулорічного чемпіонату України на європейських змаганнях здобули право виступити Поліна Кононченко і Дар’я Шестель.

13-річна кропивницька важкоатлетка Поліна Кононченко. Фото: Суспільне Кропивницький

13-річна кропивницька важкоатлетка Поліна Кононченко восени встановила шість рекордів України. Нині спортсменка готується до чемпіонату Європи серед кадетів, який у серпні відбудеться у Польщі. Сподівається, попри труднощі в Україні, зможе поїхати на змагання. "Мені пропонували виїхати до Туреччини, я відмовилася. Я хочу показати свій найкращий результат, хочу присвятити перемогу Україні!".

Заслужений тренер України В’ячеслав Жуков. Фото: Суспільне Кропивницький

"Враховуючи результати тогорічного чемпіонату Європи, ці дві спортсменки можуть претендувати від першого до третього місця. А можуть і не завоювати медалі",– розповів В’ячеслав Жуков. Каже, це залежить, чи знайде федерація важкої атлетики України гроші для поїздки спортсменок на чемпіонат Європи.

Читайте також

Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб