В Україні починає функціонувати реабілітація за міжнародними стандартами

Тетяна Ломакіна. Фото: Media Center Ukraine

В Україні здійснюватимуть реабілітацію за міжнародними стандартами, зокрема для цього у системі охорони здоров’я з'явиться спеціальний модуль, яким зможе користуватися кожен лікар.

Як розповіла радниця-уповноважена президента України з безбар'єрності Тетяна Ломакіна, робота над тим, щоби в Україні була створена сучасна система реабілітації розпочалася завдяки ініціативі першої леді України Олени Зеленської ще два роки тому.

"В основі цих змін — впровадження найсучасніших світових підходів і Міжнародної класифікації функціонування в Україні та визначення її національним класифікатором. МКФ нам говорить, що не діагноз особи є головним, а її потреби для можливості бути активною та здійснювати певну діяльність, взаємодіяти з середовищем та суспільством", — заявила вона.

Наразі в Україні функціонують чотири лікарні, де вже впроваджено новітні підходи реабілітації — у Чернігівській, Сумській, Рівненській та Львівській областях.

"Для того, щоб новітня система МКФ стала поширеною в нашій державі, буде створено спеціальний модуль у системі охорони здоров’я і кожен лікар зможе цим користуватися. Другий крок – це навчання лікарів. Орієнтовно, цей модуль запрацює вже до кінця року. Наразі триває робота з програмного забезпечення", — наголосила Ломакіна.

Крім того, реабілітаційні відділення, куди буде закуплене обладнання в рамках реалізації проєкту, слугуватимуть науковою та навчальною базою для інших постачальників послуг.

Читайте також

"Я лежав поранений, не відчував болю": азовець з Вінниці про оборону Маріуполя, війну та поранення

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного