G7 інвестує $600 млрд в країни, що розвиваються, для протидії Китаю

Фото: Depositphotos

Лідери "Великої сімки" протягом п'яти років пообіцяли залучити 600 мільярдів доларів приватних і державних коштів для фінансування необхідної інфраструктури в країнах, що розвиваються, і для протидії міжнародній ініціативі Китаю "Один пояс, один шлях".

Про це повідомляє Reuters.

На саміті президент США Джо Байден заявив, що Сполучені Штати мобілізують 200 млрд доларів у вигляді грантів, федеральних фондів і приватних інвестицій для підтримки проєктів в країнах з низьким і середнім рівнем доходу, які допомагають боротися зі зміною клімату, а також покращують глобальну охорону здоров'я, гендерну рівність і цифрову інфраструктуру.

"Я хочу внести ясність. Це не допомога чи благодійність. Це інвестиції, які принесуть прибуток всім", — сказав Байден.

Він наголосив, що це дозволить всім країнам побачити конкретні переваги партнерства.

Байден також зазначив, що додаткові сотні мільярдів доларів можуть надійти від багатосторонніх банків розвитку, фінансових інститутів розвитку, суверенних фондів добробуту та інших.

Як заявила президентка Єврокомісії, Європа також мобілізує 300 мільярдів євро, щоб створити стійку альтернативу китайській ініціативі "Один пояс, один шлях".

Лідери Італії, Канади, Великобританії, Франції та Японії також мають намір брати участь в ініціативі країн "Великої сімки".

Довідка: "Один пояс, один шлях" 一 глобальна стратегія розвитку інфраструктури, ухвалена урядом КНР у 2013 році для інвестування у понад 100 країнах та міжнародних організаціях. Її вважають центральною у зовнішній політиці глави КНР Сі Цзіньпіна, який анонсував стратегію як "Економічний пояс Шовкового шляху". Ініціатива була включена до Конституції КНР у 2017 році.

США і багато їхніх основних європейських та азійських союзників виявили обережний підхід до проєкту, не бажаючи підігравати стратегічним цілям Китаю. Ініціативу тлумачать як план створення китаєцентричної міжнародної торговельної мережі.

Чиновники Білого дому заявляють, що цей план не приніс відчутної користі багатьом країнам, що розвиваються.

Що відомо

  • Лідери "Великої сімки" зобов'язуються надавати Україні безстрокову підтримку в її захисті від вторгнення Росії, йдеться у тексті проєкту заяви за підсумками їхнього саміту у Баварії.
  • Президент США Джо Байден перед самітом "Великої Сімки" у Німеччині анонсував запровадження заборони на імпорт російського золота. Голова Європейської ради Шарль Мішель зауважив, що ЄС готовий розглянути пропозицію, однак обмеження не мають зашкодити власним інтересам Євросоюзу.
Усі новини саміту Великої сімки.

Читайте також

"Перекрити кисень російській воєнній машині". У Німеччині триває саміт G7

"Маємо триматися разом, адже Путін сподівається на протилежне" — Байден звернувся до світових лідерів на саміті G7

Велика Британія готова виділити ще 429 млн фунтів Україні

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного