На окупованій Луганщині "знецінюють" гривню

Так званий "уряд ЛНР" з 25 червня встановив курс рубля до української гривні під час визначення цін в розмірі 1,5. Таким чином за один день українська валюта у "республіці" втратила одразу 50 копійок.

"Під час визначення цін на товари та послуги застосовувати курс у розмірі 1,50 російського рубля за одну українську гривню. Під час визначення ціни в українських гривнях здійснити округлення до цілих одиниць в більший бік", – йдеться у постанові окупантів.

Мешканці окупованих територій про наслідки "валютних коливань" висловлюються у місцевих телеграм-каналах та зазначають: "через нові курси "валют" ціни у магазинах та на ринках суттєво зросли. Причому як у гривнях, що цілком логічно, так і у рублях".

"Розраховуються у рублях переважно пенсіонери, які оформили "лнрівські" виплати та ті, хто працює на "владу" у бюджетних установах. У всіх інших на руках лише гривні. І виходить так, що ми за одну ніч збідніли. 24 числа, коли вийшла ця постанова, наші "бізнесмени" після обіду вже позакривали магазини. Мабуть, цінники переписували. Оплату зараз приймають і в гривнях, і рублях, але деякі кажуть: "Кому зараз потрібні ваші гривні. Давайте рублі! А де їх взяти?" – розповідає Суспільному жителька Білокуракінського району, яка прохає не називати її ім'я.

Також мешканці окупованого Старобільского району скаржаться на те, що через "постанову" місцеві підприємці підвищили ціни більше ніж потрібно.

"Якщо кілограм м'яса ще у четвер 23 числа коштував 150 гривень, а це було 300 рублів, то в суботу за нього просили не 200 гривень, як потрібно по курсу, а 220-ть. З чого такі ціни – невідомо. А на деякі товари так взагалі підняли вартість майже у два рази", – говорить місцева жителька Юлія.

"Це вже душать штучно. Ані курси центрального банку РФ, ані світові не відповідають. "Росія і ці ганебні новоутворення плюють з високої башти на якісь там об'єктивні фактори. Вони хочуть змусити населення не використовувати гривню. От і все. Всі засоби задля досягнення цього для них прийнятні", – зазначають підписники телеграм-каналу Старобельск life.

Разом із тим, станом на 25 червня, "банк Росії" встановив курс валют згідно з яким вартість 10 українських гривень становила 18, 0589 рублів, що більше ніж на 30 копійок ніж "офіційний курс" у так званій "ЛНР".

Відділення банку в окупованому Сватовому.

Читайте також

  • У в луганських багатоповерхівках окупанти влаштовують витік газу, щоб мобілізувати чоловіків
  • На окупованій Луганщині готуються до "референдуму"

Читайте всі новини Донбасу в Telegram та Viber