"Діти плакали, у всіх паніка". Російські військові зруйнували Святогірську лавру

Наслідки обстрілу Святогірської лаври, фото Павло Кириленко

Російські війська знищують Свято-Успенську лавру у Святогірську Донецької області. У монастирі Української православної церкви Московського патріархату знайшли прихисток переселенці, які втікали від обстрілів у Донецькій та Харківській областях. На момент першого влучання ракети там перебувало понад 500 людей, повідомляє кореспондентка Суспільного.

Свято-Успенська Святогірська лавра розташована на території Святогірського державного історико-архітектурного заповідника.

Лавра розташована на території заповідника, скрін з відео YouTube-каналу Православие. Полеты на дроне. Хобби

На території заповідника 25 пам’ятників архітектури. Серед них – головний храм монастиря – Свято-Успенський собор. У комплексі печер – Нікольський храм, трапезна, Олексіївська церква. Також вбудована у скелю Миколаївська церква. За словами екскурсовода Івана Гладунця, найпопулярніше місце туристів – пам’ятник Артема.

"Церква Миколи Чудотворця та «лиса гора», де стоїть пам'ятник Артема. Туди можна було зайти й вночі. І дуже багато людей, особливо влітку, розстеливши плед на парапеті, милувалися зірками, пили чай, там проводили час. Це такі популярні місця, тому що вони одні з найдоступніших", – розповів Іван Гладунець.

Лавра знаходиться на правому березі Сіверського Дінця, на крейдяних схилах над водою, фото Свято-Успенская Святогорская лавра

Свято-Успенська Святогірська лавра – третя в Україні. Як повідомив головний редактор туристичного сайту Сергій Орлик, до початку повномасштабного вторгнення Росії, лавра приймала паломників та численних туристів.

"Загалом за літо, за підрахунками, які я можу зробити за запитами та осіданнями людей на сторінках сайтів – близько 200 тисяч за літо приїжджають туристів саме до Лаври", – розповів Сергій Орлик.

Святогірська лавра, скрін з відео YouTube-каналу Сергей Томко

Туристичний потік зупинився 24-го лютого. 12-го березня росіяни вперше вдарили ракетою по Свято-Успенській Святогірській лаврі.

Наслідки обстрілу Святогірської лаври, скрін з відео YouTube-каналу Святогорская лавра

"Бомба впала безпосередньо поряд біля мосту, який сполучає правий та лівий берег Сіверського Дінця та лавру з містом Святогірськом. Внаслідок вибуху були вибиті вікна в Успенському соборі, Покровському храмі", – повідомив митрополит Святогірський Арсеній.

Люди переховуються у Святогірській лаврі від обстрілів, скрін з відео YouTube-каналу Святогорская лавра

Вікна вибило й у готелі лаври, де переховувалися люди. На той момент там було 520 жителів Харкова та Ізюму. Серед них близько 200 дітей. Були поранені. За словами мешканки готелю Святогірської лаври Аліни Лобко, після обстрілу людей перемістили у підвали.

"У мене діти лежали на ліжках і такий вибух, я думала, мене вже не стане. Діти плакали, у всіх паніка, ми їх витягли, почали вдягати. У Каті так ноги тремтіли, це просто страшно дуже. Ледве їх одягла і спустилися до підвалу", – згадує Аліна.

30-го травня лавру обстріляли знову. "Були вибухи, не один вибух. Якоїсь миті був вибух, коридором уламки полетіли. Один у мене влучив", – розповів ієромонах Свято-Успенської Святогірської лаври Іосаф Кочубей.

Дерев'яний шатровий храм Святогірської лаври, фото Павло Кириленко

Четвертого червня росіяни поцілили у Всіхсвятський скит Святогірської лаври. Дерев'яний шатровий храм, якому понад 100 років, зайнявся вогнем.

Відео

Що відомо

  • За інформацією начальника Донецької обласної військової адміністрації Павла Кириленка, через ворожі обстріли загинуло чотири священнослужителі Святогірської лаври, ще чотирьох було поранено.

Читайте всі новини Донбасу в Telegram, Viber, Facebook та Instagram

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного