Польща проситиме НАТО про розміщення бойової групи Альянсу — міністр оборони

Фото: pixabay

Польща на саміті НАТО в Мадриді 29-30 червня виступатиме за збільшення присутності Альянсу в країні на тлі російського вторгнення в Україну.

Про це в інтерв'ю виданню Polska Times заявив міністр оборони Польщі Матеуш Блащак.

За його словами, саміт НАТО у Варшаві у 2016 році призвів до створення в Польщі та регіоні батальйонних бойових груп за участю союзних сил. А зараз Польща виступає за прийняття рішень у Мадриді, які призвели б до подальшого збільшення їхнього потенціалу як елементу стримування та оборони східного флангу НАТО.

"Ми хочемо підвищити готовність союзних сил у разі загрози. Підтверджую, що ми намагаємося розгорнути в Польщі бригадну групу в рамках структур НАТО. Ми вже кілька років розміщуємо американських солдатів на польській землі, їхня кількість збільшується, і підтримка цієї постійної присутності є одним з моїх пріоритетів", — заявив Блащак.

Що відомо

  • Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький закликав країни НАТО надати Україні більше важкого озброєння для захисту від російської агресії.
  • Президента Володимира Зеленського запросили на саміт НАТО в Мадриді, який відбудеться 29-30 червня. На заході він виступить з промовою до лідерів союзників Альянсу.
  • Як заявив генсек НАТО Єнс Столтенберг, на саміті в Мадриді країни Альянсу ухвалять концепцію нової стратегії та оголосять, що Росія більше не є партнером Альянсу, а несе загрозу безпеці та миру.

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 122. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!