МКІП зафіксувало 396 воєнних злочинів РФ проти культурної спадщини України

Внаслідок обстрілу пошкоджено фасади, вікна, дахи та інтер’єри пам’ятки архітектури місцевого значення – будівлі залізничної станції "Попасна", 1878-93 рр. побудови (охоронний № 243-Вр).Фото: з сайту МКІП

Станом на 25 червня Міністерство культури та інформаційної політики зафіксувало 396 епізодів воєнних злочинів росіян проти української культурної спадщини. Про це повідомив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

  • Наразі відомо про повну руйнацію 9 об’єктів культурної спадщини на Донеччині, Київщині, Сумщині та Чернігівщині, повідомив міністр.
  • Загалом пошкоджені 123 об’єкти культурної спадщини. Постійні обстріли та ракетні удари призвели до руйнувань 21 пам’ятки національного значення, 95 – місцевого значення та 7 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.
  • Пошкоджено чи знищено 100 об’єктів цінної історичної забудови та 144 релігійні споруди.
  • Російське військо знищило в Україні 43 меморіальні пам’ятники, 31 будівлю музеїв і заповідників, 79 споруд будинків культури, театрів та бібліотеку, повідомив Ткаченко.

“Руйнування об’єктів культурної спадщини – воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 р. Ми продовжуємо привертати до злочинів росіян увагу світової спільноти, щоб ця країна була покарана та відсторонена від культурного та інформаційного життя цивілізованого світу”, — написав міністр у Telegram.

Фото: з Телеграм-каналу Олександра Ткаченка

Що відомо

  • 31 травня Україна звернулась до ООН стосовно позбавлення РФ статусу держави-члена ЮНЕСКО у зв'язку з руйнуванням Росією української культурної спадщини. Однак організація пояснила, що РФ є автоматичним членом як країна-член ООН. Якщо країну виключають з ООН, тоді вона автоматично "виключається" і з ЮНЕСКО.
  • Міністерство культури та інформаційної політики (МКІП) закликає фіксувати злочини проти культурної спадщини, вчинені військами РФ на території України.
Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 122. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного
Read more!