Байден розкритикував рішення Верховного суду, що скасовує конституційне право на аборт

Президент США Джо Байден / Фото: Associated Press

Президент США Джо Байден розкритикував рішення Верховного суду, що скасовує конституційне право на аборт, і закликав Конгрес ухвалити закон, що захищає право на аборт. Про це пише Reuters.

"Це сумний день для суду і країни. Суд зробив те, чого він ніколи раніше не робив: прямо позбавив конституційного права, яке є таким фундаментальним для багатьох американців”, — сказав Байден у Білому домі.

За його словами, рішення у справі "Роу проти Уейда", яке забезпечувало жінок конституційним правом на аборт і яке скасував Верховний суд, було правильним.

Тож Байден закликав Конгрес ухвалити закон, що захищає права на аборт. Він заявив, що його адміністрація захищатиме доступ жінок до ліків, схвалених Управлінням з контролю за продуктами і ліками США, включаючи таблетки для контрацепції та медикаментозного аборту, а також боротиметься з зусиллями щодо обмеження поїздок жінок до інших штатів для проведення абортів.

Що цьому передувало

24 червня Верховний суд США скасував рішення у справі "Роу проти Уейда" 1973 року. Воно забезпечувало конституційне право на аборт. У Верховному суді вирішили, що американська Конституція не надає права на аборт.

“Право регулювання абортів повертається народу та його обраним представникам", — йдеться у судовому рішенні.

Таким чином, кожен штат окремо вирішуватиме, чи дозволяти аборти. Тож рішення Верховного суду може призвести до фактичної заборони абортів у консервативно налаштованих штатах Півдня та Середнього Заходу США.

Так, в 13 штатах раніше були ухвалені закони про заборону абортів у випадку скасування рішення “Роу проти Уейда”. У законодавстві ще семи штатів зберігаються заборони, запроваджені до 1973 року, і тепер вони знову можуть набути чинності. Закони, які дозволяють переривати вагітність, діють у менш ніж 20 американських штатах.

Війна. Усі останні новини

Читайте також

Вторгнення Росії в Україну, день 122. Текстовий онлайн

Підписуйтесь на розсилку Суспільного – головні новини та тексти тижня в одному листі.

Читайте нас у Telegram: головні новини України та світу

Станьте частиною Суспільного: повідомляйте про важливі події з життя вашого міста чи селища. Надсилайте свої фото, відео та новини і ми опублікуємо їх на діджитал-платформах Суспільного. Пишіть нам на пошту: story@suspilne.media. Користувачі аккаунтів Google можуть заповнити форму тут. Ваші історії важливі для нас!

Головні історії тижня в одному листі

Підписатися на розсилку Суспільного