Жителька Кіровоградщини стала волонтеркою у пам'ять про свого загиблого на війні сина

Фото Олени Іванченко

Жителька села Білозерне Новгородківської громади Кіровоградської області Олена Іванченко у пам'ять про свого сина почала займатись волонтерством. Жінка організовує збір грошей, за які купує безпілотники та тепловізори для Збройних сил України. За її словами, робить це аби захисники повернулися з війни живими.

13 квітня Медаллю "Захиснику Вітчизни" студента Центральноукраїнського національного технічного університету, старшого солдата Володимира Петленка з Новгородківської громади нагородили посмертно.

Пробув на війні місяць

На військову службу Володимира Петленка мобілізували 14 лютого 2015 року. Боєць спершу служив у 72 бригаді, потім за контрактом у 79.

"З початку російського вторгнення мій син перебував вдома. Він працював на підприємстві "Кіровоградграніт", вступив у Центральноукраїнський технічний університет, щоб здобути вищу освіту. Мені син сказав, що 24 лютого йому зателефонували і викликали у військкомат. Але нещодавно я дізналась, що він пішов туди сам. Не сказав мені правду, щоб не засмучувати".

За словами Олени Іванченко, спершу син воював у Харківській області за 12 кілометрів від Росії, потім його перевели у місто Харків. Мав позивний "Цезар".

"Володя пробув на війні місяць. Він загинув 24 березня рівно о 16:00 під час вибухів на ринку "Барабашово". Останнє повідомлення я отримала від сина за декілька годин до його смерті. О 11:07 він написав: "Привіт! У мене все добре, я працюю". Вранці 25 березня я уже зрозуміла, що щось трапилось, мені наснився поганий сон. Приїхали з військкомату, вийшов дуже хороший товариш сина, наш односельчанин. Він стояв і плакав. Питаю, що з Володею, він поранений? "Ні, вбитий", – відповів він".

Не дожив декілька тижнів до 32-річчя

Володимиру Петленку був 31 рік. Чоловік не дожив декілька тижнів до свого 32-річчя, говорить мама. Мріяв здобути вищу освіту, був веселим, товариським, любив музику. У загиблого лишилась семирічна донька. Поховали військового у селі Білозерне Новгородківської громади.

Володимир Петленко з донькою. Фото Олени Іванченко

З спочатку російського вторгнення Олена Іванченко допомагала готувати їсти територіальній обороні на блокпости. Долучалась до збору допомоги для 56 та 57 бригад, де служать земляки з Новгородківської громади.

Організувати збір 90 тисяч гривень на купівлю безпілотника взялася на прохання військового. "Звернувся кум мого сина. Необхідна сума у нас була уже за чотири дні. 25 тисяч зібрали працівники селищної ради. 100 американських доларів передала мама українського бійця з Чехії. Спасибі нашому односельчанину, спецпризначенцю, який допоміг нам купити безпілотник і відправити у зону бойових дій".

Не знаю як жила б, якби не допомагала ЗСУ

За словами Олени Іванченко, нині планують купити тепловізори та прилади нічного бачення. Ціни на цю техніку бувають різні, тож наразі чекають точні параметри від військових.

"Я завжди перша долучаюсь до збору грошей, тут важлива кожна гривня. Я роблю це заради Володі. Він казав: "Все буде Україна" і жив тільки цими словами. Я хочу, щоб усі наші хлопці повернулися з війни живими, я хочу, щоб ніхто не плакав і щоб діти були з батьками. Мені дуже боляче, через втрату сина і не знаю як я жила б далі, якби не допомагала Збройним силам України".

Читайте також

  • "До останнього не вірив, що син загинув, сподівався, що поранений, але живий". Батько Героя України з Кіровоградщини
  • "Гроші, які збирала онуку на весілля, віддала на потреби ЗСУ", – бабуся загиблого військового з Олександрії
Підписуйтеся на новини Суспільне: Кропивницький у Вайбері , Телеграм, Інстаграм та Ютуб